Vložit kód Přihlásit se
 
Klíčové je udržet si nadšení - Simona Kijonková

Určitě jste si už někdy něco na internetu objednali a přemýšleli, jak se vyhnout poštovnému za kurýra, který dorazí v době, kdy se to absolutně nehodí a navíc za to zaplatíte částku rovnající se jednomu obědu v restauraci. Je tomu už 7 let od chvíle, kdy vznikl start-up Zásilkovna, díky kterému si můžeme po celé republice vyzvedávat balíčky prakticky za každým rohem. Od té doby Zásilkovna přepravila přes 7 milionů zásilek, má přes 300 zaměstnanců a za rok 2016 činil obrat společnosti 200 mil. Kč. Za dnes už zavedenou společností stojí Simona Kijonková, která se s námi podělila o zkušenosti s firemní kulturou právě v Zásilkovně. Co se za ta léta naučila a co je podle ní důležité v korporátu udržet? S paní Kijonkovou jsme na Equal Pay Day 2017 natočili krátký rozhovor, na který se můžete podívat zde.

 

 

Novinka z MotivuPress - Nebojte se převzít velení!

Nakladatelství Motiv press aktuálně vydalo novou publikaci Nebojte se převzít velení, jenž napsala jedna z prvních plukovnic v americké armádě Jill Morgenthaler. Autorka vám autenticky přiblíží jak čelit strachu v začátcích kariérního růstu a jak se efektivně vyrovnat s obtížnými podmínkami v armádním prostředí. V knize naleznete také téma ženské perspektivy v oblasti rovných příležitostí, ale i příklady správného a spravedlivého vedení pracovního týmu.

Nebojte se převzít velení vás posune o další krok vpřed! Publikaci koupíte zde

Změna je život - Andrej Kiska na Profesia Days 2017

Zajímá vás jak je slovenský prezident Andrej Kiska spokojený se svojí prací a nebo kdy je podle něj čas na změnu? To vše a ještě něco více v rozhovoru, který jsme pro vás natočili na Profesia days 2017.

Rozhovor (2:03) najdete zde.

František Hroník LIVE #1

Od dubna chystáme novinku!

Už nějakou dobu umísťujeme na web záznamy různých rozhovorů, přednášek a konferencí, a to nejen těch našich. Jelikož je o videa velký zájem, rozhodli jsme se, že pro vás připravíme něco speciálního. Těšit se můžete už 20. dubna 2017.

Na naše akce přijde více než 2000 lidí. Pořádáme velké HR konference i Business Brunche® v komornější atmosféře. Spousta účastníků se k nám vrací. Přichází si pro nové informace a také se opět setkat s jinými lidmi z oboru, s nimiž se díky nám seznámili. Bohužel se pokaždé najde dost lidí, kteří by rádi přišli, ale časový rozvrh či velká vzdálenost jim to nedovolují. A přesně takové jsme se rozhodli potěšit – umožníme jim sledovat naši akci online.

František Hroník LIVE

Obrovský zájem je na našich konferencích především o přednášky Františka Hroníka, odborníka v oblasti řízení lidských zdrojů. František, který založil MotivP, je jednou z nejznámějších osobností v oblasti psychologie práce v ČR i na Slovensku. Věnuje se kognitivně behaviorální psychologii a poprvé v našem prostředí představil psychodiagnostiku online. Dvacátého dubna se bude věnovat právě vám.

20. 4. 2017 v 19:00 spustíme online přenos z nového brněnského studia MotivP. Na našem webu jej bude moci sledovat kdokoliv, akce je zdarma a neomezená, Františka Hroníka může sledovat tolik lidí, kolik bude mít o jeho přednášku zájem.

František Hroník přijde k vám

Nezáleží na tom, kde jste a kolik máte volného času. Pohodlně se usaďte k počítači, telefonu či tabletu a pusťte si Františka Hroníka LIVE. Můžete si u toho udělat domácí pohodu, a pokud se vám téma nebude zdát, prostě záložku v prohlížeči zavřete a půjdete si po svých. Buďte si však jistí, že přednáška Františka Hroníka bude i tentokrát stát za to.

Dělat konference tváří v tvář nám jde, tak se přijďte přesvědčit, že umíme připravit i online přenos na vysoké úrovni! Víc prozradit nemůžeme, přijďte nás podpořit při naší premiéře. Těšíme se 20. 4. 2017 v 19:00.

Setkáme se na Profesia days a Career days

 

 

 

 

 

Práce v MotivP není o sezení v kanceláři, to Vám poví 10 z 10-ti Motiváků.

Cestujeme rádi, rádi potkáváme nové lidi, rádi se dozvídáme víc a rádi taky svoje vědomosti posouváme dál, respektive sdílíme, jak jsme se naučili také díky naší poslední HR konferenci Od sdělování ke sdílení :) …

Příští týden se vydávají 2 naše týmy na akce našich partnerů, na Profesia days v Bratislavě a Career days v Praze.

Martin Jelínek s Pavlínou Šprachtovou budou mít přednášku a kromě toho budeme na obou akcích natáčet. Tak za námi přijďte! Rádi Vás uvidíme.

 

 

A o čem bude jejich přednáška?

O hledání už to není... Je potřeba umět si vybrat!

V dnešní době, kdy je v podstatě neomezené množství příležitostí - obzvláště pro šikovné studenty a absolventy;-) je ještě více nutné zamýšlet se nad skutečně nejlepším uplatněním. K dlouhodobé spokojenosti totiž nestačí jen tučná výplata, ale je žádoucí i prostor pro rozvoj a růst, smysluplnost každodenních úkolů nebo inspirativní vedení... A jaká je ta pravá práce pro vás? Jak se o firmách dozvědět více? Jak se vhodně zeptat na to, co vás zajímá? A na co při výběru uplatnění myslet? Na to vše si odpovíme v průběhu workshopu "O hledání už to není... Je potřeba umět si vybrat!"

 

Vystoupili jsme tam i dříve, záznam naleznete ZDE .

Přidej se k nám! Pozice Technická podpora

Jsme přední poradenskou a vzdělávací společností s významným postavením na českém i slovenském trhu. Kvalitu našich produktů garantuje respektovaný odborník na psychologii práce a majitel společnosti František Hroník. Vysoká úroveň našich služeb je prověřena dvacetiletou prací a stovkami spokojených klientů. V současnosti hledáme posilu do našeho brněnského týmu na pozici Technická podpora. Více o firmě MotivuP a představení budoucích kolegů najdete zde.

 

 

NÁPLŇ PRÁCE:
- emailová a telefonická komunikace s účastníky školení a řešení jejich požadavků
- rozesílání přístupových údajů k online nástrojům
- práce s webovými stránkami - vkládání termínů akcí, kontrola správnosti přihlašování apod.
- účast na EVENTECH, které MotivP pořádá
- běžná operativa spojená s chodem kanceláře


POŽADAVKY:
- minimálně středoškolské vzdělání
- anglický jazyk na úrovní B2 výhodou
- výborné organizační schopnosti
- vynikající úroveň písemné komunikace
- flexibilita a otevřenost ke změně
- reprezentativní vystupování
- znalost HTML výhodou
- práce s excelem nutná

 

NABÍZÍME:
- možnost potkat se s osobnostmi českého businessu
- vtipný a přátelský kolektiv
- skvělý nadřízený (seznamte se s Martinem zde) a fajn kolega (seznamte se s Karlem zde)
- královský rozvoj osobních dovedností
- a spoustu dalších…


Pokud tě pozice zaujala, pošli nám prosím své CV emailem. Do předmětu zprávy uveď “Technická podpora”.

 

KONTAKT:

Pavlína Šprachtová
email: pavlina.sprachtova@motivp.com

  

Jak probíhá výběrové řízení? 

MotivP
Životopis

Na tvé CV se velmi těšíme! Tak neváhej a pošli ho na emailovou adresu uvedenou u popisu pozice. 

 
MotivP
Telefonní pohovor (5 - 10 minut)

Abychom měli příležitost tě lépe poznat a tys mohl lépe poznat nás, pobavíme se nejprve telefonicky. O čem? O tom, kdy se k nám můžeš připojit, co bys rád ve své práci našel a co bychom našli my v tobě... Potom osobnímu setkání nic nebrání!

MotivP
Pohovor nebo Assessment centrum (1 - 8 hodin)

Naší prací je výběr a rozvoj zaměstnanců - proto není lepší příležitost, jak se seznámit s tím, co děláme. Základem všeho je být sám sebou!

MotivP

Online testování (30 - 60 minut)

Online testování je jeden z našich nejvíce rostoucích produktů, a to díky své kvalitě! Zapoj se s námi do vývoje, vyplň testy a modelové situace a dej nám vědět, jaký z toho máš dojem. Na tvou reakci se těšíme.

MotivP
Rozhodnutí

Před námi je pak nelehký úkol vybrat toho nejvhodnějšího… Jde totiž o to, abys “sedl” pozici a pozice “sedla” tobě. V každém případě ti dáme vědět výsledek a zpětnou vazbu na tvé působení. S vybraným se potom pobavíme o podmínkách a uvítáme ho do týmu! 

 

Aktuální volné pozice na MotivuP najdete zde

Tisková zpráva: Nominace člena horské expedice

Společnost MotivP je známá svým mladým kolektivem, který je plný elánu a sportovního nadšení. Výjimkou není ani František Hroník, který si tajně vysnil, že se stane členem expedičního týmu, který již od minulého roku úspěšně zdolává vrcholky českých hor a společně se svými klienty tak zažívají nezapomenutelné okamžiky během teambuildingového programu.

 Video: Horská expedice
Stát se součástí tohoto týmu je opravdu nelehké. Kritéria pro přijetí jsou přísná a ne každý je splňuje. Kromě chuti poznávat nové věci, překonávat své hranice a mít chuť se bavit je třeba i troška fyzické kondice. A proto se František rozhodl, že své mladé kolegy překvapí a v kvalifikačním kole na nového člena dosáhne nejlepších výsledků. Bohužel však František během jednoho ze svých nočních kondičních tréninků uklouzl na ledovce a poranil si koleno. Tato událost si vyžádala krátkou hospitalizaci bez trvalých následků a nyní je František po operaci v domácí péči.

Jelikož tento úraz prozradil jeho tajný záměr - být nejvíce fyzicky zdatným členem expedice, tak za všechny členy expedičního týmu slibuji, že pro všechny budoucí expedice je František čestným členem našeho týmu!

Jana Rozmahelová 
jana.rozmahelova@motivp.com

8 hodin - Firemní kultura firem
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak rychle může utéct taková pracovní doba? A co je Vaše vysněná práce? Je to job v international company, která poskytuje mnoho challenges? Nebo spíš něco menšího s rodinnou atmosférou a vůní bábovky, kde jste v centru dění veškerých aktivit a o své náplni práce si rozhodujete sami? Nebo úplně nejraději budete pracovat z HUBu na projektech ve více společnostech? Ať to tedy máte jakkoliv, vždy jde o to, abyste se do práce těšili a dělali to, co Vás naplňuje!
 
Ale jak to poznat?
 
Náš nový projekt 8 hodin vám přinese skutečná fakta o společnostech, které zvažujete jako potenciální zaměstnavatele nebo pro spolupráci. Jak to u nich chodí, jaké hodnoty žijí a to, zda jsou pro ně důležité výkony, vztahy nebo něco úplně jiného, vám přineseme v krátkých videích, která to budou ilustrovat.
 
A začneme pěkně zostra - ukážeme si, jak to skutečně chodí v Amazonu, čtvrté nejhodnotnější společnosti světa! A věřte, máte se na co těšit:-)
 
 
Termíny našich akcí pro rok 2017

BB zahlavi

Vážení a milí přátelé,

rádi bychom se s Vámi podělili o termíny plánovaných akcí na rok 2017.
Těší nás Váš velký zájem o akce Business Brunch® i o obě dvě naše konference. Jelikož byla účast v loňském roce vskutku rekordní, rozhodli jsme se udělat krok blíže některým našim klientům a vykročit s akcemi MotivP Business Brunch® i do nových měst.
V letošním roce se s námi můžete setkat nově v Pardubicích a Plzni.
Už se těšíte? My ano!

Budeme velmi rádi, pokud pošlete tuto pozvánku i svým kolegům či známým, pro které by MotivP Business Brunch® v Plzni a Pardubicích mohl být zajímavou událostí.


Připravujeme pro Vás stále nová, atraktivní témata a věříme, že se s Vámi setkáme alespoň na jedné z uvedených akcí:

 

MotivP Business Brunch® - Sokratovský dialog
Město Místo konání Termín
Brno HaDivadlo 7.3.2017
Plzeň Divadlo dialog 9.3.2017
Ostrava Impact Hub Ostrava 4.4.2017
Pardubice Divadlo Exil 5.4.2017
Praha Divadlo Metro 6.4.2017
Bratislava Študio L+S 12.4.2017
Přihlašování a více informací zde...

Sokrates
MotivP Business Brunch® - Talent management
Město Místo konání Termín
Pardubice Divadlo Exil 16.5.2017
Praha Divadlo Metro 17.5.2017
Plzeň Divadlo Dialog 18.5.2017
Ostrava Impact Hub Ostrava 8.8.2017
Brno HaDivadlo 10.8.2017
Bratislava Študio L+S 5.9.2017
Přihlašování a více informací zde...


Talenti
Manažerská konference MotivP - Firemní kultura a prospívání

Jsme jiní. Jsme různí. Jsme sví. Jsme.

Manažerská konference o firemní kultuře a prospívání.

8. 6. 2017, PRAHA

 Dnes se organizace potřebují  odlišovat více, než tomu bylo dříve. Potřebují být osobitější. Mohou se ptát:  “Kým jsme, kým chceme být?” To jsou bytostné otázky, které směřují k firemní (organizační) kultuře jakožto souboru sdílených očekávání.

Na naší konferenci se seznámíte se správnými lidmi a jejich odpověďmi na otázku "v jaké kultuře se stáváme lepšími".


Přihlašování a více informací zde...

 

 

Firemni kultura
MotivP Business Brunch® - Kreativita
Město Místo konání Termín
Pardubice Divadlo Exil 19.9.2017
Praha Divadlo Metro 20.9.2017
Plzeň Divadlo Dialog 21.9.2017
Bratislava Študio L+S 3.10.2017
Ostrava Impact Hub Ostrava 4.10.2017
Brno HaDivadlo 5.10.2017

Přihlašování a více informací zde...


 

Kreativita
12. HR Konference MotivP - Krásné chyby

23. - 24. 11. 2017, BRNO

Informace o akci budou postupně doplňovány....


Krasne chyby 
MotivP Business Brunch® - téma připravujeme :)
Město Místo konání Termín
Bratislava Študio L+S 5.12.2017
Pardubice Divadlo Exil 6.12.2017
Ostrava Impact Hub Ostrava 7.12.2017
Brno HaDivadlo 12.12.2017
Praha Divadlo Metro 13.12.2017
Plzeň Divadlo Dialog 14.12.2017 
Otevřený kurz MotivP - Behaviorální interview
(100% garance otevření kurzu)
Lektor František Hroník
23.3.2017, Praha, Impact Hub Praha
Více informací zde...
 BI


  
Za celý tým MotivP Vám přeji krásný a úspěšný začátek nového roku a těšíme se na setkání s Vámi.

Martin Jelínek

marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475

Volná pracovní pozice: PROGRAMÁTOR / VÝVOJÁŘ SW BRNO

Jsme jedna z největších českých vzdělávacích společností v ČR a výrazně se zaměřujeme na on-line produkty, které si všechny sami vyvíjíme. Již pátým rokem se věnujeme intenzivnímu vývoji webových IS, a to jak pro naše interní potřeby, tak pro naše zákazníky. 

Možná znáte MotivP TALKS, díky kterým jsme vidět na desítkách akcích nejen po ČR. Vytváříme i e-learningy, různé testování, hodnoticí systémy a především jejich rozsáhlou administraci a různé zpracování výsledků do grafů a statistik a maximálně intuitivní administrační prostředí pro naše významné zákazníky z řad velkých firem.

Pro další vývoj nyní hledáme nového člena našeho týmu.

 

 

Požadujeme
· Ochotu učit se novým věcem a neustále pracovat na svých znalostech
· ASP.NET (WebForms, MVC), C#, MS SQL
· Algoritmické uvažování
· Rutinní znalost HTML, CSS, JS
· Výhodou orientace v ostatních MS technologiích, JS & CSS frameworky
· Spolehlivost, flexibilita, proaktivní přístup, zodpovědnost za výsledek
· Anglický jazyk - komunikativně
· Schopnost práce v týmu
· Samostatnost

  

Popis pracovní pozice
· Vývoj databázových a webových aplikací v malém týmu, vytváření nových modulů, ale i rozšiřování a inovace stávajících
· Podpora uživatelů, zapracovávání klientských požadavků
· Možnost vývoje mobilních aplikací

 

Nabízíme
· Plat odpovídající výkonům a zkušenostem
· Možnost profesního růstu
· Zaučení, odborné vedení
· Široká možnost realizace
· Moderní technologie
· Flexibilní pracovní doba, Sick days, možnost home office
· Notebook, mobil
· Firemní teambuildingy a další akce
· Benefity zaměřené na zdravý životní styl – Multisport, zdravé občerstvení na pracovišti
· Příjemný pracovní kolektiv, neformální prostředí, kanceláře v centru Brna 

Pozice je vhodná pro absolventy, či programátory, kteří si chtějí rozšířit (i při studiu) své znalosti a získat tak bohatou praxi.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte: Martin Jelínek, martin.jelinek@motivp.com, +420 777 668 475.

 

agentura Motiv P s.r.o.
Řehořova 14
BRNO 618 00

 

Aktuální volné pozice na MotivuP najtete zde

Kurzy pro veřejnost se 100% garancí otevření

 

 

 

 

 

 


Rádi bychom Vás oslovili s nabídkou volných míst na našich školeních pro veřejnost, tzv. Otevřených kurzech.


Tyto kurzy vypisujeme pouze v několika termínech a mohou se na ně hlásit všichni, kteří se chtějí zdokonalovat v tom, co dělají, nebo se naučit něco nového - prostě chtějí „být lepší“. Zaměřujeme se na nejžádanější témata, dostupná a srozumitelná všem. Podmínkou účasti není vzdělání v oboru.


V roce 2016 proběhlo 5 těchto kurzů v Brně a 1 kurz v Praze.


Nyní si dovolujeme Vám nabídnout místa na kurzech, které mají již nyní 100% garanci otevření!


 

 

Otevřený kurz MotivP - Komunikujeme efektivně
24.1.2017, Brno
Více informací zde...
Komunikujeme efektivně
Otevřený kurz MotivP - Skečnouting
23.1.2017, Brno
Více informací zde...
 Skecnouting
Otevřený kurz MotivP - Behaviorální interview
23.3.2017, Praha 
Více informací zde...
 BI

 

V ceně každého kurzu je příprava formou Virtuálního kurzu, materiály, celodenní občerstvení a závěrečný certifikát.

Kontakt pro přihlášení: Alžběta Blahová, alzbeta.blahova@motivp.com, +420773744383     

BRNO: agetura MotivP, Řehořova 14

PRAHA: bude upřesněno

 9:00 - 17:00  4000,- bez DPH

 

Nová pozice: Specialista vydavatelství Motiv Press

Jsme lídrem na trhu vzdělávání a vydavatelem knih z oblasti osobního rozvoje a managementu! Vydali jsme - mimo mnoha dalších - i světově prodávanou knihu Johna Millera "The Question Behind the Question” (v češtině “Opravdu správná otázka”), které se prodalo více než milion výtisků ve 26 zemích! Pokud máš rád knihy a chceš se stát součástí jejich příběhů, hledáme právě Tebe.

Pracovní výzvy a úkoly:

- Zabezpečení chodu oddělení (objednávky, fakturace, spokojenost zákazníků).
- Vylepšování e-shopu, inovace a rozvoj knižního oddělení.
- Spolupráce na rozvoji oddělení a firmy (zlepšovací návrhy a jejich realizace).
- Spolupráce a podpora kolegů z jiných oddělení.
- Prodej knih na odborných akcích (přednášky, konference).


Koho hledáme:

- Milého a ochotného člověka do rodinné firmy.
- Toho, kdo přemýšlí o své práci a přichází s novými nápady.
- Člověka s dobrým zdravotním stavem (nošení beden s knihami).
- Řidičský průkaz sk. B.

Co získáte:

- Možnost podílet se na rozvoji firmy a být nadšený z vlastních úspěchů.
- Budete součástí firmy se spokojenými klienty a rostoucím nákladem.
- Příležitost účastnit se vzdělávacích aktivit a potkávat se s významnými lidmi napříč obory.

CV a motivační dopis již prosím neposílejte. Těšíme se na nového kolegu Tomáše, který nastupuje následující týden.

Děkujeme 

 

Informace k MotivP Business Brunch®

 

 

 

 

 

Dobrý den,

dovolujeme si Vám připomenout Vaše přihlášení na zítřejší MotivP Business Brunch® v Praze.


Termín: 15.12. 2016
Téma: Prevence ztráty nadšení
Místo: Divadlo Metro, Národní 25, 11000 Praha

prevence

Harmonogram MotivP Business Brunch®
:

8:30 - 9:00  prezence a čas na kávu
9:00 - 10:25 František Hroník - přednáška
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®


Jak se k nám dostanete?

zde MAPA

AUTEM - parkování v okolí:

MR. PARKIT - GARÁŽE VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
MR. PARKIT - GARÁŽE PANSKÁ

GARÁŽE NÁRODNÍ DIVADLO
*po rozkliknutí odkazu se zobrazí i sazby parkovného

MHD:

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Florenc, přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Muzeum, přestup na trasu A > do stanice Můstek, MAPA

ze stanice Praha, Florenc > přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA
Chcete se na něco zeptat? Zeptejte se přímo Františka Hroníka v naší diskuzi...

QAA


PS: Líbí se Vám témata našich MotivP Business Brunch® a rádi byste se jim věnovali hlouběji? Všechna témata umíme zpracovat i jako prezenční školení a připravit je "na míru" pro Vaši společnost. Kontakní osoba Marta Domanská.

Budeme se na Vás těšit.partneri BB

 

 

Hledáme: Střihače a kameramana

Ahojte Youtubeři a Videomakeři,

chcete točit zajímavé studentské konference a vtipná promo videa?

Každý týden být v jiném městě a zároveň si tím přivydělat?

Tak hledáme právě TEBE do našeho kreativního týmu!

Nemusíš umět stříhat v každém programu ani natáčet s každou kamerou. Stačí nám to, že budeš chtít být lepší a učit se každý den nové věci.

Chceme tě ale upozornit, že v našem týmu je velká sranda a smysl pro humor je podmínkou!

Místo výkonu práce: Brno!

 

CV a portfolio posílejte na nikola.venglovicova@motivp.com

Co například točíme: "Ká" Rozhovory - Virtuální kurzy 

Psycholog na oddělení Analýz

Jsme lídrem na trhu firemního vzdělávání a je nám potěšením, že naše důležité oddělení Analýz stále roste! Našim klientům z řad významných nadnárodních společností nabízíme naše know-how v oblasti Assessment Center (AC), Development Center (DC) a online diagnostiky. Pokud se nebojíš výzev a chceš se podílet na našem úspěchu, hledáme právě Tebe.

Pracovní výzvy a úkoly:

 • Role hodnotitele a vedoucího našich Assessment a Development Center
 • Kontakt s klienty s cílem zpřesnit požadavky a očekávání
 • Definice kompetenčních modelů a návrhy jednotlivých AC/DC
 • Tvorba modelových situací na míru našim klientům
 • Interpretace jednotlivých testů diagnostiky potenciálu
 • Podíl na vzniku (metodologicky i statisticky) nových standardizovaných testů
 • Spolupráce a podpora kolegů z jiných oddělení
 • Účast na akcích Business Brunch, konferencích apod.

 

Koho hledáme:

 • Min. bakalářské vzdělání v oboru psychologie (preferovaně magisterské)
 • Dílčí zkušenost v oblasti psychologie práce a organizace
 • Anglický jazyk min. na úrovni B1
 • Nasazení, proaktivita a chuť učit se nové
 • Pro-zákaznická orientace a rozvinuté komunikační dovednosti
 • Samostatnost a tah na branku
 • Řidičský průkaz sk. B

 

Co získáte:

 • Možnost podílet se na vývoji kvalitních psychologických řešení
 • Být součástí divize, která roste a poskytuje nadstandardní servis největším společnostem v ČR a SR
 • Úžasné, profesionální kolegy, od kterých se můžete učit a know-how Františka Hroníka
 • Příležitost účastnit se vzdělávacích aktivit a potkávat se s významnými lidmi napříč obory
 • A mnoho dalšího :-)

CV a motivační dopis posílejte na pavlina.sprachtova@motivp.com. Těšíme se na Vaše reakce. 

Harmonogram HR Konference - Od sdělování ke sdílení

 

 

 

 

Harmonogram Konference

 Den 1. : 24.  11.  2016 

 

8:30 - 9:30    Registrace

9:30 - 11:10 Sdílení směrem dovnitř (František Hroník - MotivP, Radovan Musil - Red Hat, Jana Ragasová - Zetor, Dita Stejskalová - Ogilvy)

Kávová pauza a čas na sdílení

11:40 - 13:10 Sdílení směrem dovnitř (Branislav Frk - Prešovská univerzita, Pavel Doležal - Keboola, Eva Vacíková - FEI)

Oběd a čas na sdílení

14:25 - 15:25 Sdílení odjinud (Mikuláš Kroupa - Post Bellum, René Václav Strouhal)

15:25 - 19:00 WORKSHOPY
 
Večeře

20:00 - 21:00 Večerní program MotivP

Volná a dobrá zábavaDen 2. : 25.  11.  2016 

 

9:00 - 10:40 Sdílení s přesahem (Lucie Tvarůžková - Zonky, Petr Porubský - Linka bezpečí)

Kávová pauza a čas na sdílení

11:10 - 13:10 Sdílení uvnitř firmy (Roman Šmucler, Marie Flochová - Nestlé, Uršula Králová - T-mobile, Tomáš Šebek - Lékaři bez hranic)

Oběd a čas na loučení

 

Zeptejte se řečníků na HR Konferenci Vážení přátelé,

děkujeme všem přihlášeným na naši již 11. HR konferenci s tématem Od sdělování ke sdílení, která proběhne již za 10 dní v Brně.
Jsme velmi potěšeni vekým zájmem o tuto akci a děkujeme Vám za důvěru, že naše konference bude stát za to.
Máme opravdu radost, když vidíme, že Vás naše akce opravdu baví.

Chcete se na něco zpetat? Položit otázku některému z řečníků, kteří vystoupí na HR konferenci? Máte jedinečnou možnost. Klikněte na Q+A a zeptejte se na co chcete. Vaše otázky budou posléze zodpovězeny přímo na HR konferenci a Vy si je můžete poslechnout přímo tam, nebo ze záznamu na videoportálu MotivP TALKS.


11. HR  konference - Od sdělování ke sdílení - 24.-25.11.2016

Zbývá posledních 15 volných míst!


konference HRK
ikony registrace
 Více o akci zde...
TOP 5 kurzů s garancí otevření!

Otevřené kurzy MotivP

V pravidelných intervalech pro vás vypisujeme veřejnosti otevřená školení s Vašimi oblíbenými lektory, na která se mohou hlásit všichni, kteří se chtějí zdokonalovat v tom, co dělají, nebo se naučit něco nového - prostě chtějí „být lepší“. Zaměřujeme se na nejžádanější témata dostupná a srozumitelná všem. Podmínkou účasti není vzdělání v oboru, kurzy jsou určené široké veřejnosti. Sledujte naši aktuální nabídku a neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

Kontakt pro přihlášení: Alžběta Blahová alzbeta.blahova@motivp.com +420 773 744 383
Aktuálně doporučujeme: TOP 5 mezi Otevřenými kurzy se 100% garancí otevření!

Otevřený kurz: Behaviorální interview
10. 11. 2016, Praha
Otevřený kurz: Prezentační dovednosti
16. 11. 2016, Brno
Otevřený kurz: Skečnouting (Vizuální leadership)
23. 1. 2017, Brno
Behavioralni interview Prezentacni dovednosti Skecnouting
Otevřený kurz: Komunikujeme efektivně
24. 1. 2016, Brno
Otevřený kurz: Behaviorální interview
14. 12. 2016, Praha
a spousta dalších Otevřených kurzů...
Komunikujeme efektivně Behavioralni interview Otevrene kurzy


Pokud Vás doporučené kurzy nezaujaly, zde ještě k nahlédnutí aktuální katalogy našich kurzů:

Katalog Virtuální kurzy MotivP

     

Katalog Otevřené kurzy MotivP

 

   

 


"Ká" - Rozhovory

Sledujte krátké rozhovory z našich cest po českých a slovenských konferencí.

 

Podívejte se na první rozhovory například s trenérem Marianem Jelínkem nebo se Simonou Stašovou.

 

Proč „Ká rozhovory - „Ká“ jako krátké.

 

Odkaz: „Ká“ rozhovory

 

 

Již proběhlo - Business Brunch® v Brně

 

 

 

 

 

Dovolujeme si Vám připomenout zítřejší MotivP Business Brunch® v Brně.

Téma: Kognitivní styly
Termín: 25. 10. 2016
Místo: HaDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8d, 602 00 Brno

Kognitivni styly

Harmonogram MotivP Business Brunch®
:

8:30 - 9:00  prezence a čas na kávu
9:00 - 10:25 František Hroník - přednáška
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 

Jak se k nám dostanete?

MAPA

AUTEM - parkování:

Parkoviště Dominikánské nám.
Parkoviště Novobranská
Parkoviště staré autobusové nádraží

MHD

Z Autobusového nádraží Zvonařka > SPOJENÍ > na zastávku Zelný trh

Z Hlavního vlakového nádraží > SPOJENÍ > na zastávku Malinovského náměstí

 
Těšíme se na Vás!

 Za celý tým MotivP

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

Již proběhlo - Business Brunch® v Praze

       

 

 

 

 

 

Dovolujeme si Vám připomenout zítřejší MotivP Business Brunch® v Praze.

Téma: Kognitivní styly
Termín: 20. 10. 2016
Místo: Divadlo Metro, Národní 25, 11000 Praha

Kognitivni styly

Harmonogram MotivP Business Brunch®
:

8:30 - 9:00  prezence a čas na kávu
9:00 - 10:25 František Hroník - přednáška
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®


Jak se k nám dostanete?

zde MAPA

AUTEM - parkování v okolí:

MR. PARKIT - GARÁŽE VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
MR. PARKIT - GARÁŽE PANSKÁ

GARÁŽE NÁRODNÍ DIVADLO
*po rozkliknutí odkazu se zobrazí i sazby parkovného

MHD:

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Florenc, přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Muzeum, přestup na trasu A > do stanice Můstek, MAPA

ze stanice Praha, Florenc > přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA


PS: Líbí se Vám témata našich MotivP Business Brunch® a rádi byste se jim věnovali hlouběji? Všechna témata umíme zpracovat i jako prezenční školení a připravit je "na míru" pro Vaši společnost. Kontakní osoba Marta Domanská.

Budeme se na Vás těšit.
Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

 

 

Setkáme se na HR days 2016

 

 

Vážení personalisté, manažeři, partneři a obchodníci, společnost MotivP nevynechá žádnou příležitost setkat se s Vámi a nabídnout Vám pomoc v podobě zajímavých informací nebo užitečných produktů. Nyní nás můžete najít na odborném veletrhu HR days, které se koná 12.-13. října 2016 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany.

 

Navíc František Hroník a Pavlína Šprachtová vystoupí jako řečníci a poradí Vám, jak "vyšperkovat" svůj adaptační proces, nebo jak se rozejít a zůstat přáteli (samozřejmě v pracovním slova smyslu!).

 

Jejich pozvánky na obě přednášky můžete shlédnout zde:

 

 

 

 

Těšíme se na setkání na HR days, Profesia days nebo na některém z našich MotivP Business Brunch®!

Ještě váháte, jestli se zúčastnit MotivP Business Brunch® - Kognitivní styly?

 

 

 

 

 

 

 

Ještě váháte a rozhodujete se, zda se zúčastníte MotivP Business Brunch® -Kognitivní styly?

 

Možná váháte proto, že Vám název zní trochu tajemně. Mám tu pro Vás proto krátké video, kde František Hroník vysvětluje, co se pod názvem Kognitivní styly ukrývá.

Každý z nás myslí jinak, někdo v detailu, jiný zase více globálně, někdo má myšlení více otevřené a druhý zase méně. Jak takové "styly myšlení" u svých zaměstnanců rozpoznat a jak s nimi pracovat? To se dozvíte na MotivP Business Brunch® -Kognitivní styly.

 

 Klikněte prosím na obrázek a spusťte video...

Frantisek video

 

Zaujalo Vás téma Kognitivní styly? Registrujte se a přijďte si s námi poslechnout přednášku u šálku dobré kávy.

A samozřejmě nemusíte chodit sami, pokud si myslíte, že víte o někom, koho by téma také zajímalo, přihlašte se společně. Těšíme se na setkání. 

registrovat se

   Registrovat se také můžete zasláním e-mailu na martin.jelinek@motivp.com

 


Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

 

MotivP Business Brunch® v Bratislavě - již proběhlo

     

 

 

 

 

Dovolujeme si Vám připomenout zítřejší MotivP Business Brunch® v Bratislavě.

Téma: Kognitivní styly
Termín: 5. 10.  2016
Místo: Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5

Kognitivni styly

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00  prezence a čas na kávu
9:00 - 10:25 František Hroník
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 

Jak se k nám dostanete?
zde MAPA

AUTEM - parkování v okolí:
Kryté parkoviště nám. 1. mája
Parkoviště Vysoká
Kryté parkoviště VysokáParkoviště Vysoká 2

CHŮZÍ
1,1km ze stanice Bratislava hlavná stanica na Nám. 1. mája, trasa ZDE, cca 12 minut chůzeMůžete také položit otázky k tématu, nebo se k němu vyjádřit v naší diskuzi - pro přechod na diskuzi klikněte prosím na obrázek...


QaA

 

Budeme se na Vás těšit.
Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

MotivP Business Brunch® v Ostravě - již proběhlo

       

 

 

 

 

Dovolujeme si Vám připomenout konání zítřejšího MotivP Business Brunch® v Ostravě.

Téma: Kognitivní styly
Termín: 4. 10. 2016
Místo: POZOR! NOVÉ MÍSTO KONÁNÍ!, Impact Hub Ostrava, Sokolská tř. 1263/24, OSTRAVA

 

 

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00 registrace a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:30 - 10: 45 přestávka
10:45 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 

Jak se k nám dostanete? MAPA

AUTEM - parkování:
Parkování v přilehlých ulicích zdarma - obvykle jsou místa k dispozici
Parkoviště VŠB-TU ekonomická fakulta
Parkovací místa přímo u Imapct Hub (cena 70,-)

MHD
Autobusem č. 102, 106
ze zastávky Ostrava,Hlavní nádraží na zastávku Most M. Sýkory (cca 17 min)

 


Napadají Vás nějaké otázky, které byste chtěli Františku Hroníkovi položit k tématu Konzultativní prodej? Máte možnost - kliknutím na obrázek přejděte do naší diskuze a ptejte se: 

Budeme se na Vás těšit.
Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

František Hroník v Profi HR

 

 

 

 

 

 

Chceme se s Vámi podělit o velký úspěch!
František Hroník na titulce časopisu Profi HR. A že mu to tam sluší...

František dělal rozhovor s redaktory o e-learningu - o minulosti, budoucnosti a o tom, kde je vhodné a kde naopak není vhodné jej používat. Má s touto oblastí bohaté zkušenosti, však taky MotivP byl první, kdo přišel na český trh s Virtuálními kurzy a dnes je dodáváme do více než 360 firem!

Pokud Vás to také zajímá a chtěli byste si rozhovor (a celý časopis) přečíst, můžete si zakoupit jeho elektronickou verzi PŘÍMO ZDE.

 

Frantisek v casopise

 

 

Více o virtuálních kurzech se dozvíte kliknutím na obrázek

 

 

Doporučená literatura k tématu Kognitivní stylyOpět Vám přinášíme seznam doporučených knih sestavený speciálně k tématu našeho aktuálního MotivP Business Brunch - Kognitivní styly.

Pro více informací o jednotlivých titulech prosím klikněte na obrázek knihy, která Vás zajímá.Ještě nejste přihlášeni na MotivP Business Brunch - Kognitivní styly ? To přece nevadí, stále se můžete hlásit ZDE dole na stránce ve formuláři, nebo e-mailem na martin.jelinek@motivp.com.


Těšíme se na Vás!


Doporučená literatura k tématu Kognitivní styly:

   
Potvrzení řečníci na HR Konferenci 2016

 

 

 

 

 

Na jaké řečníky se můžete těšit na naší již 11. HR Konferenci s tématem Od sdělování ke sdílení?

 

Máme radost, že se nám podařilo (a stále daří) pro Vás na datum 24. - 25.11.2016 sehnat skutečné odborníky z různých oborů I sfér a propojit v těchto dvou dnech byznysový a nebyznysový svět tak, aby mezi sebou tyto dva svět sdílely cenné informace.

Sdílení (nejen informací), je to, čemu se budeme věnovat, a sdílení bude prostupovat celým naším programem, který je propojen příběhem. Ostatně příběhy mají jedinečný potenciál sdílení.

 

Naučte se, jak sdílet, jelikož bez sdílení není možná synergie, předávání zkušeností, empowerment a mohli bychom pokračovat ve výčtu.

Naši pečlivě vybíraní řečníci nejen že ví, jak na to, ale také Vás to naučí...

 

Pokud Vás toto pozvání oslovilo a máte chuť sdílet s námi svůj čas a dozvědět se více o sdílení, přijměte naše pozvání a staňte se účastníky na naší 11. HR konferenci.

Letošní seznam řečníků budeme ještě postupně zveřejňovat, zatím se můžete přihlásit v akci 1+1. Je to speciální cena pro zákazníky, kteří nám důvěřují, že i letos to bude stát za to. Předpokládaná účast: 150 - 220 HR manažerů. 

Více informací o akci naleznete ZDE

 

František Hroník
ředitel MotivP
Eva Vacíková
FEI
Doležal Pavel
Keboola
Musil Radovan
Red Hat
Michael Chytrý
MotivP
Stejskalová Dita
Ogilvy Public Relations
Branislav Frk
Prešovská univerzita
Trojanová Petra
Rentsch Legal
Tomáš Šebek
Lékaři bez hranic
Peter Porubský
Linka bezpečí
René Václav Strouhal
Katolický kněz
Rozhovor s Martinem Jelínkem o přípravách HR konference 2016

 

 

 

 

 

Martine, konference už se pomalu blíží, jak v MotivuP probíhají přípravy?

Přípravy jsou v plném proudu. Kromě odborného programu s řečníky chystáme také spoustu zábavy a lákavý večerní program, abyste si to užili a kromě nových vědomostí si odnesli z konference také skvělý zážitek. Můžete se možná divit, proč program už „nevisí“ na stránkách, ale přiznám se, že s tím rádi děláme tajnosti. Mohu snad jen prozradit, že si domů odnesete krom zmíněného zážitku tentokrát i něco „hmotného“ …

Takže program bude i letos jedním velkým překvapením? Necháte nás v nevědomosti?

Řeknu to takhle: Vždy připravujeme na konferenci večerní program a nikdy o něm nemluvíme.
Všichni stálí účastníci se na něj těší. Prostě nám zkuste věřit, že to bude stát za to! Vzpomeňte si na Orchestr jako Firma, Firma jako orchestr, kdy jsme pro Vás udělali řízenou zkoušku s uznávaným dirigentem, nebo na Knife management – kdy jsme se učili vařit od kuchařů z nejluxusnější restaurace v Brně. Možná si pamatujete i na Divadlo jedné revoluce, kde jste se dívali na divadelní představení a „porouchalo se světlo“ a najednou jste před sebou měli scénáře a začali jste hrát nejvýznamnější divadelní představení ve svém životě (já tam měl jednu větu a bylo to pro mě životní představení…).

To zní dobře. Ale alespoň některé řečníky byste nám už odtajnit mohl…

Máte pravdu. Pustím tedy pár informací takhle do éteru. Já se osobně těším na již tradiční duo „Chytrý Hroník“. Dita Stejskalová bude mluvit o tom, jak funguje sdílení informací v největší PR agentuře na světě. Jsou to kapacity v oboru, jsou ochotni sdílet informace, nepřijdou o svou konkurenční výhodu. Přijde mi, že toto téma řešíme napříč obory a pro nás je důležité přinést účastníkům inspiraci. Navíc musím opět zdůraznit, že naše konference spojuje dva světy, byznysový a nebyznysový, a přesto si zachovává vysokou odbornost všech svých přednášek.
Dalšími neméně důležitými řečníky jsou například Tomáš Šebek z Lékařů bez hranic, Eva Vacíková z FEI, Petra Trojanová z právní společnosti Rentsch Legal nebo Petr Porubský z Linky bezpečí.

Tak to se skutečně těším. Když mluvíte o odbornosti, bude letos opět probíhat v rámci konference i program odborný, tedy workshopy s profesionálními lektory?

Samozřejmě. To je tradice na naší HR konferenci a ani letos nebude chybět. Workshopy probíhají ve čtvrtek odpoledne v saloncích a osvědčilo se nám zapisování na jednotlivé workshopy až přímo na akci. Na výběr bude desítka odborných workshopů z různých oblastí. Věřím, že budete opět spokojeni.

To zní dobře. A bude vůbec na konferenci čas na kávu a setkání s kolegy a známými?

To se nebojte, nic není povinné a času bude dost. Kvalitní občerstvení a kávu bereme jako samozřejmost a vše do detailů plánujeme. Připravujeme pro vás i odpočinkovou kavárnu a prostoru pro výměnu kontaktů budete mít dostatek. Networking podporujeme na nejvyšší úrovni – tvoříme prostředí pro sdílení.

Řekněte mi, s kým se na této akci zhruba mohu setkat?

Je to akce primárně zacílená (jak už napovídá název HR konference) na pracovníky HR a také přednášky tomu obsahově odpovídají, ale nechodí tam jen oni. O různorodosti našich návštěvníků z hlediska oborů, ve kterých působí, svědčí i následující graf.
Celá akce je zaměřena multioborově, chceme, aby naše konference a i další eventy byly inspirací napříč obory a jak už jsem zmiňoval, usilujeme i o propojení a sdílení vědomostí mezi byznysovým a nebyznysovým světem. Zároveň toto propojování děláme na interních konferencích u klientů.

 

Graf HRK

 

Nalákal jste mne. Jak se na Vaši HR konferenci – Od sdělování ke sdílení – mohu přihlásit?

Na konferenci se můžete přihlásit přímo u mě v e-mailu: martin.jelinek@motivp.com nebo vyplněním formuláře ZDE na našem webu. Nyní dokonce platí slevová akce 1+1.

akce 1+1

 

Martine, děkuji vám za rozhovor a těším se na viděnou na Vaší konferenci.

Vyzkoušejte: TOP 3 Otevřené kurzy MotivP 

Znáte Otevřené kurzy MotivP?

V pravidelných intervalech pro vás vypisujeme veřejnosti otevřená školení s Vašimi oblíbenými lektory, na která se mohou hlásit všichni, kteří se chtějí zdokonalovat v tom, co dělají, nebo se naučit něco nového - prostě chtějí „být lepší“.

Zaměřujeme se na nejžádanější témata dostupná a srozumitelná všem. Podmínkou účasti není vzdělání v oboru, kurzy jsou určené široké veřejnosti. Sledujte naši aktuální nabídku a neváhejte nás kontaktovat pro více informací.Aktuálně doporučujeme TOP 3 Otevřené kurzy:

Mistrem asertivity
6. 10. 2016, Brno
Prezentační dovednosti
16. 11. 2016, Brno
Behaviorální interview
10. 11. 2016, Praha
Prezentacni dovednosti Behavioralni interviewKatalog všech Otevřených kurzů MotivP

 

Kontakt pro přihlášení na jednotlivé kurzy:

Alžběta Blahová
 alzbeta.blahova@motivp.com
+420 773 744 383

 

 


Již proběhlo - Business Brunch® v Praze

       

 

 

 

 

Dovolujeme si Vám připomenout konání zítřejšího MotivP Business Brunch® v Praze.

Téma: Konzultativní prodej
Termín: 14. 9. 2016
Místo: Divadlo Metro, Národní 25, 11000 Praha

Clovek hleda smysl

Harmonogram MotivP Business Brunch®
:

8:30 - 9:00  prezence a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®


Jak se k nám dostanete?

zde MAPA

AUTEM - parkování v okolí:

MR. PARKIT - GARÁŽE VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
MR. PARKIT - GARÁŽE PANSKÁ

GARÁŽE NÁRODNÍ DIVADLO
*po rozkliknutí odkazu se zobrazí i sazby parkovného

MHD:

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Florenc, přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Muzeum, přestup na trasu A > do stanice Můstek, MAPA

ze stanice Praha, Florenc > přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA

  

Budeme se na Vás těšit!

 

PS: Nestihli jste se na tento termín přihlásit? Nezoufejte :-) My pro Vás máme do konce roku ještě další dvě příležitosti k návštěvě MotivP Business Brunch®

- Téma: Kognitivní styly říjen 2016
- Téma: Prevence ztráty nadšení prosinec 2016

partneri BB

 

 

Již proběhlo - Business Brunch® v Bratislavě

       

 

 

 

 

Dovolujeme si Vám připomenout, že 6.9.2016 se koná MotivP Business Brunch® v Bratislavě.

Téma: Konzultativní prodej
Termín: 6. 9. 2016
Místo: Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5

Clovek hleda smysl

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00  prezence a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 

Jak se k nám dostanete?

zde MAPA

AUTEM - parkování v okolí:
Kryté parkoviště nám. 1. mája
Parkoviště Vysoká
Kryté parkoviště VysokáParkoviště Vysoká 2

CHŮZE, čas 12 minut
1,1km ze stanice Bratislava hlavná stanica na Nám. 1. mája, trasa ZDE


Můžete také položit otázky k tématu, nebo se k němu vyjádřit v naší diskuzi - pro přechod na diskuzi klikněte prosím na obrázek...


QaA

 

Budeme se na Vás těšit.
Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek

partneri BB

MotivP se podílí na novém projektu

Rádi bychom se pochlubili s novým projektem, do kterého se MotivP zapojil a můžete se do něj zapojit i Vy a Vaše společnost…

V průběhu října a listopadu budeme provádět pilotní testování zájemců. Nechte se otestovat a zjistěte více o sobě a svých kompetencích.

 

TAČR aktualita

Doporučená literatura - Konzultativní prodej

 

 

 

 

 

Podzimní MotivP Business Brunch® - Konzultativní prodej se již blíží. Samozřejmě se na něj a na Vás moc těšíme.

Prázdniny se chýlí ke konci a děti se chystají zpátky do škol, pro rodiče to znamená čas nakupování učebnic, pravítek a sešitů... Někdo si možná právě při čtení tohoto článku říká:

„Ještě že už to mám z krku a nemusím chodit do školy...“, jiný naopak s láskou vzpomíná na bezstarostná školní léta.

Faktem je, že se učíme celý život.

My na Motivu jsme sice dospělí, ale učení nás baví a obzvlášť když nám to pomůže „být lepší“, jak hlásáme ve svém mottu.

Chceme se s Vámi podělit o seznam doporučené literatury k tématu Konzultativní prodej.

Tyhle knihy Vás naučí kouzlo prodeje.

Proč? To se dozvíte v tomto VIDEU.

 

Tyto knihy můžete zakoupit u našeho nakladatelství MotivPress nebo přímo na některé z akcí MotivP Business Brunch® , kde budou k dispozici

  

 

Josef Moravec: Prodávejte a buďte nejlepší

NOVÁ KNIHA NAKLADATELSTVÍ MOTIVPRESS!

 

pro více informací klikněte na knihu...

 2

Perry Marshall: Pravidlo 80/20 v prodeji a marketingu

pro více informací klikněte na knihu...

 3

David Meerman Scott: Nové pravidlá predaja a zákaznického servisu

pro více informací klikněte na knihu...

 4

Jiří Jemelka: Prodej Dřina nebo Hra

pro více informací klikněte na knihu...

 7

Chris Anderson: Dlouhý chvost

pro více informací klikněte na knihu...

 8

Jill Konrath: SNAP selling

pro více informací klikněte na knihu...

 10

Daniel H. Pink: Prodávat je lidské

pro více informací klikněte na knihu...

 11

Jan Markel: Prodej svoje know-how

pro více informací klikněte na knihu...

12
Nová kniha: Prodávejte a buďte nejlepší!

Nová kniha do knihovničky dobrého obchodníka „Prodávejte a buďte nejlepší“. V čem je tato kniha jiná? Je vůbec jiná? Pro koho je? Je spíše pro začátečníky nebo pro zkušené obchodníky? Na to vše jsme se ptali autora knihy Josefa Moravce.

 

 

JAK KNIHU KOUPIT?

Knihu můžete koupit u svého oblíbeného knihkupce nebo online na ESHOPu (do 2 dní bude u Vás).

Kontakt pro knihkupectví: 
Výhradní distribuci pro tuto knihu zajišťuje Zoner Press, martina.filipi@zoner.cz.

Jak vidí František Hroník naši 11. HR Konferenci?

 

 

 

 

 


Jak vnímá František Hroník naši již 11. HR Konferenci s názvem Od sdělování ke sdílení, konanou 24. - 25. listopadu 2016 v našem mateřském městě, Brně?


Jak se termín konference blíží a začíná být aktuální, pokládají mu někteří přátelé z řad klientů otázky:

Proč jste si vybrali zrovna takové téma?
Co se tam dozvím nového?
Proč bych si měl vybrat právě Vaši konferenci?

Tyto otázky jsou vskutku nasnadě, když zajímavých konferencí je u nás i na Slovensku mnoho a člověk se jaksi nemůže "rozkrájet", aby byl všude. František se proto rozhodl Vám touto cestou na pár otázek odpovědět a sdílet s Vámi to, jak vidí letošní HR Konferenci on…

Františku, Proč jste zvolil právě téma "Od sdělování ke sdílení" a proč je podle Vás aktuální a důležité pro HR?

"Vnímám, že téma je aktuální, hodně aktuální. V situaci, kdy se organizační struktury zplošťují, více lidí je na horizontální úrovni, tak je nezbytné být nejen dobře informovaný, ale především sdílet napříč celou firmou, a samozřejmě v těch nejrůznějších týmech. Ve sdílení oproti sdělování je více emocí, více vzájemného propojení. Bez sdílení není možná synergie, předávání zkušeností, empowerment a mohli bychom pokračovat."

 Co se tam dozvíme a co přesně nám konference jako účastníkům přinese? 

"Budeme probírat sdílení ze všech stran. Budeme se věnovat metodám, technikám, nástrojům sdílení, především však tomu, jak podpořit ochotu sdílet. Dříve se velmi často říkalo, že ten, kdo má informace, má moc. Proto mnoho lidí nepouští informace, znalosti, zkušenosti, snaží se je chránit pro sebe, aby se cítili mocní. To však dnes neplatí až tak. Konkurenční výhodou je bezbariérové sdílení. Když se vrátím k otázce, tak účastníci získají konkrétní podněty, jak podporovat sdílení, budou si moci porovnat to, jak je to u nich v organizaci a jak k tomu přistupují jinde. Jinak konference sama o sobě je prostředím sdílení, které probíhá i spontánně. Řada účastníků si tak odnese, jak podpořit neformální sdílení. Na konferenci či organizaci totiž potřebujeme vytvořit prostředí, ve kterém sdílení probíhá samo, neformálně."

V čem bude HR Konference unikátní? 

"Právě neformální prostředí, ale také příspěvky z nejrůznějších oborů, včetně těch prvotně nekomerčních (např.medicína). Naše konference také vynikají sdílnou atmosférou od ráno až do pozdního večera. Hlavní unikátnost je však v propojeních, například technologií a motivace, filozofie či psychologie a byznysu, byznysového a nebyznysového světa."

Jak celá konference probíhá?

"Opakovaně slyšíme, že na konferencích jsou nejvíce důležité Coffee Breaky a obědy, kdy má účastník široký prostor pro výměnu zkušeností. My to víme. Naše přestávky včetně večerního program jsou propracované. Aby však přestávky byly inspirativní, potřebujeme mít před nimi zajímavé příspěvky a dobrou náladu. Na každou konferenci přinášíme nějaké překvapení, takže i letos se nechejte překvapit."

 

 

Pokud máte chuť sdílet s námi svůj čas a dozvědět se více o sdílení,
přijměte naše pozvání a staňte se účastníky na naší
11. HR konferenci.
Můžete využít akci 1+1.

Je to speciální cena pro zákazníky, kteří nám důvěřují, že i letos to bude stát za to!

Možnost přihlášení a více informací naleznete ZDE.

 

 

We are looking for actors/presenters for products presented in English language

We are looking for:

We are looking for enthusiastic and energetic actors/presenters for products presented in English language (virtual courses, voiceovers). 

 

 


What we want: 

 • Fluent in English language
 • Excellent presentation skills
 • Experience in presenting in front of a video camera 

What you get: 

 • Experience in audio-visual industry
 • Motivating salary

 

We have our own video portal with more than 3500 videos that we filmed and edited. We film mostly conferences but we also create video ads, spots, promo videos and virtual courses on a daily basis. 

Filming always takes place in our studio in Brno. No need for you to speak Czech, you will work with our English speaking producers. 

Here’s the example of our virtual course: http://www.motivp.com/media/nahled/nahled_416/Default.aspx

 

If you’re interested, please send your CV or showcase of your previous work to this email: film@motivp.com

 

Doporučená videa na konec léta

Končí XXXI. letní olympijské hry 2016 (portugalsky: Jogos Olímpicos de Verão de 2016), velký svátek pro všechny sportovce z celého světa. My na MotivuP jsme, jak již víte, zdravá firmaa proto sportovcům také fandíme. Ale mimo sportu je třeba se také konstantně vzdělávat :-)

A proto jsme pro Vás vybrali tři videa, která svými názvy představují kariéru sportovce..

Jako první je třeba začít, o tom více Petr Ludwig, který je např. autorem úspěšné knihy Konec prokrastinace.

Dále, když už máme kariéru nastartovanou, je třeba vytrvat a neustále se posouvat dál a dál. Své Vám o tom řekne Radim Jančura.

No a na závěr, když už za sebou máme vrchol kariéry, je třeba se se sportem rozloučit.. a jak se rozloučit a rozejít a zůstat přáteli, o tom ví nejlépe František Hroník

Hezké léto a spoustu sportovních i osobních úspěchů!

Nezapomeňte: Business Brunch® v Praze - již proběhlo

Dovolujeme si Vám připomenout MotivP Business Brunch® v Praze.

Jsme velmi potěšeni Vaším zájmem a těšíme se na všech 180 přihlášených.

Téma: Člověk hledá smysl
Termín: 28. 7. 2016
Místo: Divadlo Metro, Národní 25, 11000 Praha

 

 

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00 registrace a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 Pokud Vás téma zaujalo a rádi byste si o něm přečetli ve volných chvílích nějakou pěknou knihu třeba na pláži či u bazénu, připravili jsme pro Vás seznam doporučené, doplňující literatury.
Seznam knih k tématu Člověk hledá smysl naleznete ZDE
. Přejeme příjemné počtení.

Můžete také položit otázky k tématu, nebo se k němu vyjádřit v naší  DISKUZI.

 

 

Jak se k nám dostanete?

zde MAPA

 

AUTEM - parkování v okolí:

MR. PARKIT - GARÁŽE VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
MR. PARKIT - GARÁŽE PANSKÁ

GARÁŽE NÁRODNÍ DIVADLO
*po rozkliknutí odkazu se zobrazí i sazby parkovného

 

MHD:

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Florenc, přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA

ze stanice Praha, Hlavní nádraží > metrem trasy C na Muzeum, přestup na trasu A > do stanice Můstek, MAPA

ze stanice Praha, Florenc > přestup na trasu B > do stanice Národní třída,  MAPA

  

Budeme se na Vás těšit.
Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel

partneri BB

 

 

Asistent(ka) oddělení náboru a výběru zaměstnanců

Jsme jedna z největších vzdělávacích společností v ČR a výrazně se zaměřujeme na inovativní přístupy včetně online produktů. Sami si vyvíjíme modelové situace, hodnotící systémy, testy a jiné. Našimi klienty jsou převážně velké společnosti.

 

 

 

Náplň práce

 • Organizace služeb v oblasti hodnocení a výběru zaměstnanců (assessment centre, testy).
 • Práce s online systémem (nastavování a generování testů v CRM).
 • Komunikace se zákazníky, zajištění hladkého průběhu služeb.
 • Komunikace s pracovníky, nominace do zakázek.
 • Administrativní podpora nadřízené (příprava podkladů, tvorba nabídek atp.).
 • Reporting.

 

Požadavky

 • Střední škola s maturitou.
 • Komunikativní znalost anglického jazyka.
 • Samostatnost, rychlost a spolehlivost, odpovědnost za výsledky.
 • Schopnost inovativního myšlení, neustálá snaha o zlepšování interních procesů a služeb zákazníkům.
 • Milé, přátelské, ochotné a prozákaznické chování (směrem k externímu i internímu zákazníkovi).
 • Uživatelská znalost práce s aplikacemi Word, Excel, PowerPoint.
 • Aktivní řidič(ka).

 

Zaměstnanecké výhody a benefity

 • Práce pro lídra na trhu vzdělávání a výběru pracovníků spojená s možností osobního odborného růstu.
 • Bezplatná účast na akcích firmy (vzdělávání, konference, Business Brunch), půjčování odborné literatury, přístup k on-line kurzům.
 • Sick days.
 • Kartičky Multisport.
 • Občerstvení na pracovišti (ovoce a zelenina).
 • Firemní notebook i pro soukromé účely.
 • Rekola


Pokud toužite poznat náš tým zblízka, podívejte se na naše aktuality na webu nebo na některý z následujících odkazů:


Informace o náboru

 • Zájemce prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu.
 • V prvním kole absolvujete on-line test, vybrané uchazeče pozveme k osobnímu pohovoru.
 • Nástup možný ihned, práce na HPP.
 • Váš nadřízený bude Pavlína Šprachtová.

 

Motivační dopis a životopis zašlete emailem na pavlina.sprachtova@motivp.com

25. 7. 2016

Nezapomeňte: Business Brunch® v BRATISLAVĚ - již proběhlo

Dovolujeme si Vám připomenout MotivP Business Brunch® v Bratislavě.

Téma: Člověk hledá smysl
Termín: 26. 7. 2016
Místo: Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00 registrace a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:25- 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 

Jak se k nám dostanete?

zde MAPA

AUTEM - parkování v okolí:
Kryté parkoviště nám. 1. mája
Parkoviště Vysoká
Kryté parkoviště VysokáParkoviště Vysoká 2

CHŮZE, čas 12 minut
1,1km ze stanice Bratislava hlavná stanica na Nám. 1. mája, trasa ZDE

Můžete také položit otázky k tématu, nebo se k němu vyjádřit v naší DISKUZI

 

Budeme se na Vás těšit.


Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

Nezapomeňte: Business Brunch® v Brně - již proběhlo

 

Dovolujeme si Vám připomenout zítřejší MotivP Business Brunch® v Brně.

Téma: Člověk hledá smysl
Termín: 21. 7. 2016

UPOZORNĚNÍ - VÝJIMEČNÁ ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ
: Impact Hub, Cyrilská 7, BRNO.

 

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00 registrace a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:25 - 10: 40 přestávka
10:40 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

Jak se k nám dostanete?

MAPA

AUTEM - parkování:
přímo u Impact Hub - cena celodenního parkovného 70,- Kč

MHD

Trolejbus č. 33, Trolejbus č. 31, Tramvaj č. 8 + krátký přesun pěšky viz MAPA (celk. čas 8min)
Ze zastávky Brno,,Hlavní nádraží na zastávku Brno,,Vlhká

Ze zastávky Brno,,Ústřední autobusové nádraží Zvonařka přesun pouze pěšky viz MAPA

 

 Za celý tým MotivP

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

Nezapomeňte: Business Brunch® v Ostravě - již proběhlo

Dobrý den 

dovolujeme si Vám připomenout zítřejší akci konanou v Ostravě.

Téma: Člověk hledá smysl
Termín: 19. 7. 2016
Místo: Hotel Park Inn, Hornopolní 3313/42, OSTRAVA.

 

Harmonogram MotivP Business Brunch®:

8:30 - 9:00 registrace a čas na kávu
9:00 - 10:30 František Hroník
10:30 - 10: 45 přestávka
10:45 - 11:30 František Hroník a diskuze na téma Business Brunch®

 

Jak se k nám dostanete?

MAPA

AUTEM - parkování:
Parkoviště Cihelní (přímo u Hotelu Park Inn)
Parkoviště The Orchard
Kryté parkoviště The Orchard
Parkoviště kulturní dům Gama 

MHD

Autobusem č. 102
ze zastávky Ostrava,,Hlavní nádraží na zastávku Ostrava,,Hornopolní

 

Budeme se na Vás těšit.
Za celý tým MotivP 

Martin Jelínek
pracovník a marketingový ředitel
martin.jelinek@motivp.com
+420 777 668 475
www.motivp.com

partneri BB

Potkáme se v roce 2016?

Rádi bychom se s Vámi podělili o termíny plánovaných akcí na zbytek roku 2016.

Těší nás Váš velký zájem o akce Business Brunch® i o naši červnovou konferenci Střelba na pohyblivý cíl. Připravujeme pro Vás stále nová, atraktivní témata a doufáme, že se s Vámi setkáme alespoň na jedné z uvedených akcí.

Za celý tým MotivP Vám přeji krásné léto a těšíme se na setkání s Vámi.

MotivP Business Brunch® - Člověk hledá smysl

• Ostrava - 19. 7. 2016 - Park Inn, Hornopolní 3313/42
• Brno - 21. 7. 2016 - Impact Hub Brno, Cyrilská 7
• Bratislava - 26. 7. 2016 - Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5
• Praha - 28. 7. 2016 - Divadlo Metro, Národní třída 961/25

Přihlásit se ZDE

clovek hleda smysl

MotivP Business Brunch® - Konzultativní prodej

• Ostrava - 2. 9. 2016 - Impact Hub, Sokolská třída 1263/24
• Bratislava - 6. 9. 2016 - Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5
• Praha - 14. 9. 2016 - Divadlo Metro, Národní třída 961/25
• Brno - 16. 9. 2016 - haDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8d

Přihlásit se ZDE

konzultativni prodej


 

Odborný veletrh HR Days 2016

Společnost Profesia.cz a MotivP si Vás dovoluje pozvat na 6. ročník odborného veletrhu HR Days
Setkejte se skolegy, kteří vám představí moderní trendy v HR a inspirujte se zkušenostmi manažerů,  
osobností a skvělých řečníků.

Vstupenku zdarma získáte na www.hrdays.cz

12. - 13. 10. 2016 PRAHA

 Přihlásit se ZDE

 

HR days

 


 

MotivP Business Brunch® - Kognitivní styly

• Ostrava -4. 10. 2016 - Impact Hub, Sokolská třída 1263/24
• Bratislava - 5. 10. 2016 - Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5
• Praha -20. 10. 2016 - Divadlo Metro, Národní třída 961/25
• Brno - 25. 10. 2016 - haDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8d

Přihlásit se ZDE

kognitivni styly

 

MotivP Business Brunch® - Prevence ztráty nadšení

• Ostrava - 6. 12. 2016 - Impact Hub, Sokolská třída 1263/24
• Bratislava - 7. 12. 2016 - Štúdio L+S, Námestie 1.Mája 5
Brno - 13. 12. 2016 - haDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8d
• Praha - 16. 12. 2016 - Divadlo Metro, Národní třída 961/25

Přihlásit se ZDE

 

Prevence ztraty nadseni

HR KONFERENCE 2016 - Od sdělování ke sdílení

Je zřejmé, že kooperativní strategie jsou významnější, než tomu bylo před pár lety. Soupeřivé strategie „kdo s koho“ se jistě nestanou bezvýznamné. Ve firmách samotných se budeme více orientovat na spolupráci a především sdílení. Vnitřní konkurence bude mít jinou podobu.

Na naší HR konferenci, která navazuje na konferenci o knowledge managementu s podtitulem „Kdyby firmy věděly, co všechno ví“, budeme sdílet, jak to dělají jinde, leckdy i v nebyznysovém prostředí. Sdílení bude prostupovat celým naším programem, který je propojen příběhem. Ostatně příběhy mají jedinečný potenciál sdílení.

24. - 25. listopad 2016, BRNO

AKCE 1+1 více o konferenci ZDE

 

konference sdileni

 

Čas v létě letí!

Čas letí!

A protože máme léto, a k němu neodmyslitelně patří čas dovolených, pohody s rodinou, válení se u vody či túry po kopcích, připomeneme Vám .. jeden starší Bussines Brunch.


Psalo se září roku 2011 a byl to jeden z prvně zaznamenaných Brunchů. Víme, že to tedy není tak úplně "aktualitka" ..

..ale je přece jen na téma Work-Life Balance, a to k létu přece patří :-)

Užijte si Františka Hroníka a Janu Hroníkovou a hlavně léto a vše co k němu patří!

Doporučená literatura k tématu Člověk hledá smysl

Prázdninový Business Brunch® - Člověk hledá smysl se již blíží. Samozřejmě se na něj a na Vás moc těšíme. Překvapilo nás, že Vás téma tolik oslovilo a je přihlášeno tolik lidí. Doufáme, že všichni přijdete a nebudete právě na dovolené. Ale pokud přece nemůžete na "Člověk hledá smysl" přijít, připravili jsme pro Vás pro tento případ (na pláž či k bazénu) zajímavou doporučenou literaturu k tématu. Přejeme Vám krásné počtení.

Přihlásit se na událost můžete zde.Doporučená literatura k tématu:

7 navyku

Stephen R. Covey – 7 návyků

Nejúspěšnější kniha renomovaného autora objasňuje 7 návyků - základní návyky efektivity. Tyto návyky vycházejí z principů, tvoří základ charakteru osobnosti, ukazují správnou cestu a umožňují efektivně jednat a řešit problémy v pracovním i osobním životě. Nejprve musíme začít sami u sebe (osvojit si návyky 1, 2 a 3, jež znamenají "osobní vítězství") a poté těchto návyků využít k působení na své okolí – k tomu, aby i ostatní začali jednat v souladu s principy skutečně efektivního chování. K tomu je třeba osvojit si návyky 4, 5 a 6, které představují "společné vítězství". Poslední 7. návyk (princip vyvážené obnovy sil) zastřešuje ostatní návyky, protože bez něj by je nebylo možné využívat. V roce 2002 byla označena jednou z 10 nejvlivnějších knih o managementu, jaké kdy vyšly.
Koupit
7 navyku

Stephen R. Covey – 8. návyk

8. návyk, jejímž autorem je tvůrce koncepce „principiálního vedení“ Stephen R. Covey a jejíž další české vydání s podtitulem Od efektivnosti k výjimečnosti radí a ukazuje, jak objevit a projít cestu od „efektivnosti k výjimečnosti“, jak si – jako jednotlivci i jako organizace – osvojit nový soubor nástrojů a dovedností, nový, 8. „návyk“, abychom dokázali – jako jednotlivci i jako organizace – uspět v nových podmínkách „věku práce se znalostmi“ a nacházeli přitom jak osobní, tak i pracovní uspokojení a sebenaplnění.
Koupit
7 navyku

Stephen R. Covey – Důvěra

Tato provokativní a v mnoha směrech převratná audiokniha rozvíjí klíčové myšlenky bestsellerů S. R. Coveyho "7 návyků skutečně efektivních lidí“ a „8. Návyk - od efektivnosti k výjimečnosti". Stephen Covey, ml., v ní překonává zažité stereotypy a ukazuje, že důvěra není pouze ctnost, ale je měřitelným faktorem, který ovlivňuje výkonnost a výši vynaložených nákladů a tím má prokazatelné dopady na ekonomické výsledky firem. Problémy, které vznikají následkem nedůvěry, jako např. nízká úroveň komunikace, byrokracie nebo fluktuace, snižují produktivitu a zvyšují náklady. Vysoká důvěra naopak zvyšuje rychlost a snižuje náklady. Autor analyzuje proces vytváření důvěry a poskytuje návod, jak důvěru vzbudit, udržet si ji a dále prohlubovat.
Koupit
7 navyku

Stephen R. Covey – Chytrá důvěra

Po bestselleru "Důvěra: jediná věc, která dokáže změnit vše" přichází S. Covey ml. spolu s G. Linkem s knihou, v níž ukazují, jak ve světě vyznačujícím se výrazným poklesem důvěry mohou lidé i organizace dosahovat nejenom nebývalé prosperity a dlouhodobého růstu, ale i radosti a potěšení z práce. Umění vytvářet důvěru patří dnes k těm nejdůležitějším faktorům úspěchu a autoři v knize ukazují, jak si ji získat a udržet. Nabízejí lídrům (včetně politických osobností) návod, jak v tom, co dělají, využít důvěry – „skryté síly“ vyvěrající z rozhodnutí „chtít důvěřovat“ (srdce) a hluboké analýzy (rozum), jejímž výsledkem je snížení rizika, získání konkurenční výhody a optimální využití dostupných možností. Překlad z angličtiny Aleš Lisa.
Koupit
7 navyku

Viktor E. Frankl – A přesto říci životu ano

Kniha spojuje dva slavné texty Viktora E. Frankla (1905–1997), psychiatra s českými kořeny a zakladatele logoterapie. Spis Psycholog prožívá koncentrační tábor vznikl během necelých dvou týdnů v prosinci 1945. Autor v něm popisuje, jakými fázemi odlidštění museli vězni procházet a jakou oporou jim byl duchovní rozměr života. Hra Synchronizace v Březince z roku 1948, napsaná působivým skicovitým způsobem, je myšlenkovým i literárně-dramatickým experimentem. Propojují se v něm Franklovy osobní zážitky z vyhlazovacího tábora s pomyslnou reflexí a živým dialogem tří filozofů, kteří mu byli blízcí – Sokrata, Spinozy a Kanta. Podle Frankla vždycky zůstává v člověku prostor svobody a odpovědnosti, kterého se nesmí za žádnou cenu vzdát, a to i v extrémní situaci: „Nic nemůže udolat člověka, který si vědomě přeje mít životní cíl.“
Koupit
7 navyku

Viktor E. Frankl – Lékařská péče o duši

Kniha je kultovním dílem tzv. logoterapie - léčbou smyslem. Moderní psychoteraupetická metoda je v publikaci vyložena nejsystematičtěji a nejinstruktivněji v obecném i specifickém plánu.
Koupit
7 navyku

Vladimír Smékal – Víš, jak žít?

Kiplingova báseň už od svého vzniku na počátku 20. století do současnosti provází mnoho lidí svými inspirativními verši, které jsou s to povzbudit a dodat odvahu v kritických životních situacích a které posilují i vědomí pokory a úcty k životu a vědomí sounáležitosti s lidmi. Celá báseň je založena na etice úcty a lásky k životu a její verše probouzejí úsilí o sebekultivaci a o zakotvení života v duchovních hodnotách.
Koupit
7 navyku

Martina Kosová - Logoterapie

Koncept logoterapie lze přiblížit pomocí metafory: klient přichází za terapeutem a odhaluje mu různé fragmenty svého života, cílem je objevit v těchto jednotlivých kouscích dílky jedinečné mozaiky a pomoci poskládat z nich obraz, na který lze dále navazovat. Člověk zažívá, že je jedinečnou bytostí, že je dobré být na světě. Rozpoznává hodnoty, které působí na jeho city. Krajinu svého života přijímá i se svou minulostí, chybami, prožitým utrpením. Porozumění vlastnímu životu vede k jeho smysluplnému směřování, k rozpoznání a uskutečnění životního poslání.
Koupit
7 navyku

Joseph Fletcher – Situační etika

Situační etika Josepha Fletchera (1905–1991), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je útokem na tradiční etiku norem, která podle autora nepřihlíží ke konkrétním situacím lidského života, a proto vede ke zkostnatělosti. Fletcher odmítá lpění na liteře Písma i na přirozeném zákonu a nesmlouvavě prohlašuje: neexistují hodnoty o sobě a účel světí prostředky. Jedinou vůdčí normou, kterou se má řídit lidské rozhodování, je podle Fletchera láska (křesťanská agapé) a vše, co lásce neodpovídá, je třeba zavrhnout. Závěr knihy tvoří několik příběhů, které mají čtenáře podnítit k přemýšlení nad složitostí etického rozhodování. Pragmatičnost a provokativnost knihy zároveň s její ambicí oslovit věřícího i nevěřícího člověka z ní udělala bestseller a předmět žhavých a vášnivých debat.
Koupit

Další doporučená literatura, která v současné době není skladem:

I.Yalom: Chvála psychoterapie
I.Yalom: Když Nietzsche plakal
Paul Tillich: Odvaha být
Viktor Frankl: Bůh a člověk hledající smysl
Tour de Brno – MotivP na Rekolech

Ve Francii se pomalu chýlí ke konci fotbalový evropský šampionát a naopak v sobotu 2.7. začala Tour de France. Vzali bychom-li Francii jako společnost, dalo by se říci, že je to taky taková Zdravá firma :-)

V desítkách firem řešíme téma "Zdravá firma", tak chceme jít přikladem. Naposledy jsme se účastnili např. Běhu AVON.

Nyní nově naleznete před naší centrálou v Brně zónu pro parkování REKOL. Proč? Protože my Motiváci na nich již jezdíme :-) Vyměnili jsme auta za kola a vesele na krásných růžových bicyklech jezdíme po Brně. Pravda, na pořádání Bussines Brunchů budeme asi nějakou dobu ještě jezdit dodávkou.. ale do práce již jedině na (re)kole!

Podívejte se na video - jak probíhala naše první jízda!

TALKS: Bezpečná škola 2016

Konference Bezpečná škola 2016 byla určena především ředitelům středních a základních škol a samozřejmě všem jejich zřizovatelům. Pro nás to byl již druhý ročník konference, který jsme natočili. Konference přesahuje i přes své primární horizonty zaměření – od informování, jak by to vypadalo a co by se dělo při útoku šíleného střelce, až k problematice rozpoznání obličejů skrze videosystémy.

 

Určitě najdete videozáznam, který Vás obohatí. Podívejte se ZDE na záznamy :-)

 

Zůstaňte dále věrní MotivP TALKS :-)

TALKS: Kompostování a pěstování ve městě!

Kompostování a pěstování není již delší dobu pouze zálěžitosti lidí žijících na venkově, ale také díky projektu BUZZ Talks je stále více součásti městského života.

A jestli ještě nemáte kompostér doma na balkóně, ale zajímá Vás, jak by to asi vypadalo, je tu pro Vás tento záznam, kde se dozvíte více.

Pokračujeme v natáčení těchto a podobných debat a konferencí, protože věříme, že je to téma které rezonuje, a hlavně, že děláme něco prospěšného a dobrého :-)

Žijte ekologičtěji a lépe s  MotivP TALKS!

TALKS: Inspirativní ráno #39

Nové video na portálu MotivP TALKS! Tentokrát byl v Inspirativním ránu hostem Jan Vlachynský – spoluzakladatel Baru, který neexistuje!

Jeho přednáška je představením netradičního modelu řízení a přístupu k lidskému kapitálu. Poslechněte si, jak to dělají kluci, o kterých se za pár let po otevření jejich prvního podniku psalo i v New York Times.

 Brno žije a my s ním! Sledujte nás dále,

tým MotivP TALKS!

 

Instrukce: Střelba na pohyblivý cíl

Základní instrukce ke konferenci Střelba na pohyblivý cíl.

Termín: 9. 6. 2016 registrace od 8:00, zahájení konference 9:00, zakončení 17:00
Místo: PRAHA - Kino Lucerna (Vodičkova 704/36) mapa
QaA – zeptejte se řečníků na dotazy s předstihem zde 

Aktuální seznam řečníků a harmonogram najdete zde 

Užitečné informace:
TAXI:
 doporučujeme Nejlevnější Taxi: 226 000 226  (18 Kč / km) nebo si můžete stáhnout aplikaci Liftago https://www.liftago.com/cs a sami si vyberete, s kým pojedeteJ)
METRO: stanice Můstek
AUTO: Doporučujeme zaparkovat při příjezdu do Prahy a následně využít taxi nebo MHD. V centru Prahy můžete také využít Garáže Slovan. 

Těšíme se na Vás zítra!

Harmonogram Konference

Střelba na pohyblivý cíl - Vše je v pohybu! Každý den na nás čekají nové výzvy, překvapení a změny. Tyto výzvy jsou spojeny s okolním dynamickým světem, i s námi samotnými. Jak ovšem budovat dlouhodobou strategii v prostředí, které se mění každým okamžikem? Jak získat pomyslný Archimedův pevný bod, který nám umožňuje pohnout zemí? 

Harmonogram konference

8:30 - 9:00 Registrace

Blok 1

9:00 - 10:30

Michael Chytrý / MotivP

František Hroník / MotivP

Ondřej Krátký / Liftago

Vladimír Mařík / Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky

10:30 - 11:00 Coffee Break, autogramiáda

Blok 2

11:00 - 12:30

František Hroník / MotivP

Vítězslav Moťka / Meopta

Monika Horníková / GSK

Zdeněk Horsák / SITA CZ

12:30 - 13:30 Oběd, autogramiáda

Blok 3

13:30 - 15:00

Bernd Geropp / Kouč

Torben Emborg / Nestlé

Ladislav Koubek / MotivP

15:00 - 15:30 Coffee Break, autogramiáda

Blok 4

15:30 - 17:00

Marek Šusta / Proverbs

Martin Hausenblas / ADLER Czech

Oszkár Világi / Slovnaft

František Hroník / MotivP

 

BUZZ talks: kompostování a pěstování ve městě

Jak recyklovat bioodpad na co nejlokálnější úrovni a ještě tím získat cennou surovinu? Jaké jsou trendy v ČR a možnosti v Praze? Na Vaše zapeklité otázky bude odpovídat šestice našich odborníků. 

Máte nějaký dotaz? Použijte aplikaci QaA a my zajistíme odpověď. 

Debatní večer „BUZZ talks: kompostování a pěstování ve městě“ proběhne v úterý 17. 5 od 19:00 v divadle Studia Alta (Praha 7)

Vstup zdarma

A proč se vlastně věnujeme tématu pěstování ve městě? Důležitost budování komunit a konzumace lokálních potravin hezky shrnuje naše přední odbornice na zdravé stravování PharmDr. Margit Slimáková v tomto článku.

MotivP = Zdravá firma Mnozí z vás navštívili na konci roku 2015 naši akci Business Brunch, která se nesla v souladu s tradičním obdobím hojnosti, poněkud provokativní název "Zdravá firma”. Na této akci jsme se dozvěděli vtipnou formou mnoho informací; například to, že “emoce, může přinést nemoce” a nejlepší způsob, jak ji zahnat je, dát si dortík. Stejně tak jsme se ale na sebe dívali jako na tvůrce svých rozhodnutí a na toho, kdo je zodpovědný za svůj zdravotní stav… Věřím, že v mnohých z nás to spustilo spolu s novým rokem velkou motivaci, a už po sto sedmé jsme si řekli “teď udělám něco pro svoje zdraví!”. A jak to u nás dopadlo?

Nejde to vždy úplně podle plánu, nicméně se můžeme pochválit! Trénujeme na běh night run, který proběhne v Brně už 14. 5. 2016! Máme k dispozici svačinky plné vitamínů v podobě ovoce a zeleniny, které nám dodají spoustu energie. Stejně tak jsme na lednici umístili plakát, který nás informuje o tom, jaké potraviny jsou těmi nejvhodnějšími. Jsme nadšení a i ten občasný dortík si - s pár kilometry v nohách - hned odpustíme. A o tom to přece je; nechtít od sebe hned výkony hodné mistra světa a nevyčítat si každý kousek sladkého. Začali jsme postupnými krůčky, společně se podporujeme a chválíme:-)

Tímto vás také chceme vyzvat, připojte se k nám, buďte oním pomyslným ostrůvkem “pozitivní deviace” a “nakazte” i své kolegy zdravím!

Jak jsme my motiváci na pěti kilometrové trase dopadli, se s vámi podělíme v jedné z dalších aktualit... a určitě se můžete těšit i na ilustrační foto našeho úspěchu!:-)
Q&A: Ondřej Krátky / Liftago

Jeho jméno je v současnosti téměř synonymem správného “míření”. Inspiraci našel v proměnlivém prostředí a vytvořil službu, která reaguje na současné trendy. Bude také určovat budoucí směr přepravy v městech? To si poslechněte od zakladatele start-upu Liftago.

 QaA Ondřej Krátký

Přihlásit se na konferenci můžete zde

BUZZ talks: Promítání filmu TRUE COST

Tento film je dokumentem o oblečení, které nosíme, o lidech, kteří ho vyrábějí, a o vlivu tohoto průmyslu na náš svět. The True Cost nás nechá nahlédnout za oponu a ukáže nám příběhy a fakta, o kterých se nemluví. Jaká je skutečná cena našeho oblečení? Po promítání proběhne ještě krátká diskuse s moc milou a inspirativní dámou, Evou Urbanovou, kterou určitě znáte díky jejímu internetovému obchodu s udržitelnou módou NILA.

TATO AKCE JE ZDARMA

Více informací zde:

Filmový teambuilding Uvažujete o netradiční aktivitě, která stmelí tým?
Nenacházíte aktivitu, do které se všichni zapojí?
Chcete se o sobě něco dozvědět v netradiční situaci?
Je pro Vás důležité, aby z vašeho zábavně-poučného odpoledne něco vzešlo?

Tohle je odpověď na Vaše otázky:
Filmový teambuilding!

Kontakt:
Ing. Jana Rozmahelová
+420 773 744 381
film@motivp.com
Q&A a Vy... jako virtuální redaktor!

Před několika lety se naši klienti a návštěvníci konferencí lehce podivili nad tím, že jsme přišli s online nástrojem pro pokládání dotazů. Dokonce kolovala fáma, že celá konference bude online… Nebyla. A také se nemění naše preference; na prvním místě jsou pro nás i tento rok na Konferenci MotivP "Střelba na pohyblivý cíl  otázky takříkajíc naživo! Vize, kterou máme s našimi Q&As je poněkud prostší:-) Umožnit Vám, našim čtenářům, divákům, zkrátka vám, kteří se o MotivP zajímáte, pokládat otázky i bez účasti na natáčených akcích a bez rozdílu, zda se jedná o naši konferenci nebo event jiného pořadatele.

 Jak to bude fungovat si uvedeme na konkrétním příkladu:

1. MotivP jede natočit inspirativní ráno, jehož hlavním hostem je Jaroslav Cerman v tématu "Nenávidíš? Ale kolik toho vlastně víš..” 

2. Vy, v aplikaci Q&As, položíte tomuto hostovi dotaz, na který byste rádi získali odpověď (http://www.motivp.com/QaA/jaroslav_cerman)

3. MotivP natočí s Jaroslavem Cermanem rozhovor a doručí odpověď na Vaši otázku přes video-portál MotivP TALKS… a možná sežene i autogram;-)

Právě za tímto účelem hledáme Vás, virtuální redaktory, kteří budou pokládat otázky milé, provokativní i záludné. A to nejen Jaroslavu Cermanovi, ale i dalším významným řečníkům… (na pokračování  se můžete těšit v druhé části článku;-) mezitím využijte příležitost k tomu, že se dozvíte více o naší červnové manažerské konferenci)

TALKS: Ukliďme Česko!

 

Třídíte odpad? A má to smysl? MotivP se účastnil konference Odpad Zdrojem pořádané Institutem cirkulární ekonomiky, která proběhla 10. a 11. března v Choťovicích v hotelu Na Farmě.

 

Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že to má smysl! Na webu MotivP TALKS najdete zdarma všechny příspěvky z konference, které jsme pro Vás natočili.

 

Na konferenci vystoupil také pan Miroslav Kubásek – prezentoval akci Ukliďme Česko. Akce se koná již 16.4. - za 10 dní.

Podívejte se, jak akce vznikala a případně se také připojte!

VIDEO

TALKS: Inspirativní ráno #37

Nové video na videoportálu MotivP TALKS! Tentokrát je řečníkem před kamerou spoluzakladatel firmy Optimcore Petr Bláha. Petr beseduje o A/B testování, jakožto základním předpokladem pro kvalitní optimalizaci webu. Dozvíte se více o měření dat na internetu, schopnosti třídění a vyhodnocování veškerých informací. Co vše stojí v pozadí sběru dat? A které informace jsou při surfování po sítí důležité?

Jsme rádi, že točíme Inspirativní rána a doufáme, že Vy také!

 

 

“Střílet” na pohyblivý cíl se bude v Kině Lucerna

Pokud Vás titulek nalákal na krveprolití na tomto úchvatném historickém místě, musíme trochu poupravit Vaše očekávání. To, co ovšem víme zcela jistě je, že manažerská konference Střelba na pohyblivý cíl (více informací ZDE) se bude konat právě v Kině Lucerna 

Ti, kteří nás znají, už asi tuší, proč se konference nekoná v některém z pražských hotelů. Uvědomujeme si totiž, že pro manažery a ředitele firem je pobyt v hotelech téměř denním chlebem; proto na sebe bereme výzvu v podobě netradičního místa konání. Pro tentokrát napneme všechny naše síly, abychom kino přetvořili v příjemné prostředí, které bude zúčastněné inspirovat ke sdílení informací. Stejně tak, jako jsme to udělali se Státní operou nebo hudebním klubem SaSaZu.

Pro Vás všechny, kteří ještě váháte nad tím, zda se manažerské konference zúčastnit, máme jasnou zprávu: pokud se chcete stát součástí tvorby trendů, přijďte!

Tady máte důkaz v podobě videí, které vznikly na našich konferencích již v roce 2011 a 2012;-) 

Důkaz #1
Důkaz #2
Důkaz #3

Nepřipadají Vám tváře ve videích poněkud povědomé?;-)

MotivP Konference - Proč téma Střelba na pohyblivý cíl Zeptali jsme se Františka Hroníka, proč vybral téma "Střelba na pohyblivý cíl". Odpověď najdete v krátkém videu. Přihlásit se na konferenci můžete do 31. 3. 2016 v akci 1+1.

Asistent/ka marketingu

Jsme přední poradenskou a vzdělávací společností s významným postavením na českém i slovenském trhu. Kvalitu našich produktů garantuje respektovaný odborník na psychologii práce a majitel společnosti František Hroník. Vysoká úroveň našich služeb je prověřena dvacetiletou prací a stovkami spokojených klientů. V současnosti hledáme posilu do našeho brněnského týmu. 

NÁPLŇ PRÁCE:
- podíl na tvorbě harmonogramu a koordinace propagačních aktivit akcí společnosti (Business Brunch®, Konference, Otevřené kurzy)
- emailová a telefonická komunikace s návštěvníky eventů
- komunikace s obchodními partnery v oblasti natáčení konferencí - doladění termínů, promo materiálů, zajištění natáčecí techniky apod.
- komunikace s obchodními partnery eventů společnosti
- práce s webovými stránkami - vkládání termínů akcí, kontrola správnosti přihlašování apod. - tvorba a správa databáze klientů a reporting
- běžná operativa spojená s chodem kanceláře

POŽADAVKY:
- minimálně středoškolské vzdělání
- anglický jazyk na úrovní B2 výhodou
- výborné organizační schopnosti
- vynikající úroveň písemné komunikace
- flexibilita a otevřenost ke změně
- reprezentativní vystupování

NABÍZÍME:
- možnost potkat se s osobnostmi českého businessu
- vtipný a přátelský kolektiv
- skvělý nadřízený
- královský rozvoj osobních dovedností
- a spoustu dalších…

Pokud Vás pozice zaujala, pošlete nám prosím své CV emailem. Do předmětu zprávy uvěďte Asistent/ka marketingu.

KONTAKT:
Pavlína Šprachtová
email: pavlina.sprachtova@motivp.com


MotivP ...být lepší
Řehořova 14, 618 00 Brno
www.motivp.com

Simona Stašová - speciální host konference ŽENY SOBĚ

V pátek, 18. března vystoupí, jako speciální host konference Ženy sobě, Simona Stašová, jedna z nejobsazovanějších hereček. Simona Stašová ztvárnila několik desítek postav především v televizních filmech a seriálech, ale i velké životní role na divadelní scéně. Sbírá jedno ocenění za druhým, a to i na poli mezinárodním. O její profesionalitě nelze pochybovat a je zároveň důkazem toho, že se opravdová profesionalita vyplácí.

Sobota, 19. března, bude patřit mentoringu. Podělit se o své zkušenosti je připraveno na 60 mentorek – zkušené manažerky či podnikatelky pomáhají ženám hledat odpovědi na otázky, které si v souvislosti se svou prací, ale i s dalšími životními rolemi kladou. Mentoringový den je zaměřený na podporu ženské sebedůvěry.

V roli mentorek se představí například zakladatelka a prezidentka Nadace Archa Chantal, zároveň herečka a šanzoniérka Chantal Poullain, moderátorka TV Nova Markéta Fialová, producentka, moderátorka a zahraniční reportérka Marcela Škábová a mnoho dalších.

Akce Ženy sobě, která se uskuteční 18. a 19. března v rámci Dne rovnosti platů upozorňuje především na přetrvávající rozdíl v odměňování. V České republice mají ženy na srovnatelných pozicích plat nižší o 22 %. Musejí tedy pracovat o více než dva a půl měsíce déle než muži, aby tento rozdíl dohnaly. Den rovnosti platů letos v ČR připadá na 17.března.

Akce je určena všem ženám, které se chtějí rozvíjet, chtějí ovlivňovat svůj vlastní život a zajímají se i o to, jak přispět ke zlepšení života dalších žen.

Jak a v čem pomáhá kritické myšlení?

Už za necelý měsíc začíná první Business Brunch® v roce 2016. Tým MotivP v čele s Františkem Hroníkem si pro Vás i letos připravil zajímavá a inspirativní témata. Tentokráte je to právě kritické myšlení. Řekneme si, co to je a jak nám v každodenním životě pomáhá svojí objektivitou vyhýbat se nástrahám a naopak správně se rozhodovat. Protože jak nám příkladně ukazují některé rychle rostoucí technologické firmy, kritické myšlení hraje a bude hrát v nacházení řešení a cest růstu zvláště důležitou roli.

 

Business Brunch® pro Vás budeme konat i v roce 2016 ve čtyřech následujících městech:

Ostrava - 7. 3. 2016
Brno - 9. 3. 2016
Bratislava - 5. 4. 2016
Praha - 7. 4. 2016

Kritické myšlení

Business Brunch® Kritické myšlení

 

 

Ještě nevíte, co je Business Brunch®?

Přečtěte si rozhovor s Martinem Jelínkem

Marek Orko Vácha: Krásný tanec pod hvězdami

Tým MotivP TALKS se na konci ledna vydal do Prahy, aby pro Vás zaznamenal rozhovor s Markem Orkou Váchou, katolickým knězem, spisovatelem a přírodovědcem. Užijte si 35-minutové video, ve kterém jistě naleznete spoustu inspirace o všedních i nevšedních věcech. Příjemnou zábavu Vám přeje tým MotivP TALKS :-)

Peter Bondra: Myslet pozitivně a věřit v sebe

Inspiraci pro vás hledáme a nacházíme nejen mezi manažery, lídry či byznysmeny, ale napříč celou společností. Proto jsme vám před nedávnem přinesli rozhovor se slavným basskytaristou Jerry Meehanem z rockové skupiny Robbieho Williamse.

Nyní se týmu MotivP podařilo v rámci akce Slovenské manažerské hry natočit zajímavé video s Peterem Bondrou. Peter Bondra je živoucí legendou, je bývalým slovenským profesionálním hokejistou a mistrem světa z roku 2002, který od roku 2007 působí ve funkci generálního manažera slovenské reprezentace. Skoro 20 let působil v NHL, vystřídal kluby jako Washington Capitals, Ottawa Senators, Atlanta Trashers, Chicago Blackhawks.

Čím vás může Peter Bondra inspirovat? Podívejte se sami :-)

Peter Bondra

Peter Bondra o úspěchu

Chcete ještě více?

MotivP TALKS

Setkání personalistů a manažerů 2016

Dnes se těšíme na pravidelné setkání personalistů, které pro Vás natáčíme a záznam této akce najdete na MotivP TALKS.

Více informací o akci PMF zde

7. ročník akce Ženy sobě

Pracujete na svojí kariéře? Zajímají vás příběhy úspěšných? Věnujete čas osobnímu rozvoji a chcete se o zážitek podělit se svojí kamarádkou?

Již nyní si můžete pořídit vstupenky na sedmý ročník úspěšné akce ŽENY SOBĚ, která se uskuteční 18. a 19. března 2016. Při platbě do konce ledna získáte vstupenky za akční cenu. Opět vás čekají dva dny plné ženské energie, sdílení, setkávání a zábavy a dárkový voucher může být také pěkným dárkem.

ŽENY SOBĚ je součástí akce Equal Pay Day, která se v ČR bude konat již posedmé a vy se budete moci nechat inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními, praktickými radami a využít podpory od úspěšných žen českého byznysu (mentorek). Akce bude znovu upozorňovat na fenomény, které vedou k rozdílům v odměňování a pozitivně motivovat ženy k jejich dalšímu profesnímu i osobnímu rozvoji. Equal Pay Day – Ženy sobě boří mýty o neexistenci úspěšných žen, o jejich rivalitě a neochotě předávat své zkušenosti a postřehy a představuje nové ženské vzory.

Informace o celé akci postupně přidáváme na naše webové stránky, kde se již nyní můžete podívat na minulé ročníky.

MotivP je tradičním partnerem akce a díky nám se můžete podívat na odkazy z minulých let:


Jak vytvořit program zdravé firmy?

Víte, kolik Vás stojí nemocnost lidí ve vaší firmě? Aby jste ji snížili, nestačí nabízet jen zdravé ovoce či kupóny na masáže. Firma dnes musí přicházet se skutečně efektivním programem. Jakou takový program zdravé firmy může mít podobu? Inspirace v tomto směru najdete v přednášce odborníka na řízení lidských zdrojů a psychologii práce, pana Františka Hroníka.

Zdravá firma

MotivP Business Brunch® - Zdravá firma

Ještě nevíte, co je Business Brunch®? Přečtěte si rozhovor s Martinem Jelínkem.

Virtuální assessment centrum již pět let na trhu

Před pěti lety to byla světová novinka. 11. 1. 2011 jsme představili Virtuální assessment centrum. Dnes má MotivP stovky zákazníků, kteří VAC využívají pro výběr nebo rozvoj zaměstnanců.Odkaz na produkt: Virtuální assessment centrum

Podívejte se na záznam Online Business Brunch.

František Hroník na Z1

Online Business Brunch® - Virtuální AC na Z1

Zemřel kněz Anton Srholec On - legenda, obdivuhodně statečný muž, morální autorita přesahující hranice Slovenska, a já – nevím..., co jsem mu vlastně někdy v roce 2014 povídal. Pamatuji si však, jak vynikal svou laskavostí, pokorou a schopností čistého údivu. On –legenda přednášel manažerům, no přednášel, spíše rozmlouval o tom, jak mu jeho svěřenci řekli, ať vyřídí: Jak vy (manažeři) budete pracovat, tak my (bezdomovci) budeme žít.
Těžko se mi vypisuje láskyplný humor, se kterým své poselství přednesl. Ani mi nepřišlo na mysl, že je to člověk, který se nevzdal a neustoupil těm nejrůznějším protivenstvím moci. A přitom mě překvapoval, jak dokázal být blízký manažerům. Seděli jsme snad několik hodin vedle sebe a on z přednášek manažerů vyhmátl to podstatné, co lze vidět jen srdcem. Trošku jsem se styděl, že jsem to uviděl až po jeho komentáři, který mi šeptal do levého ucha. Ale také jsme se cítil povznesený, že jsem byl vedle něj. Nakonec povstal a všem poděkoval za to, že na konferenci Slovnaftu během několika hodin se naučil tolik, jako za pár posledních let. Věděl jsem přes své levé ucho a srdce, že to nebyla zdvořilost, ani pouhá profesionální pokora, ale pravdivý skutek jako celý jeho život.

F. Hroník / ředitel a jednatel / MotivP
Ze zákona povinná školení? Již brzy na MotivP.com

Řešíte ze zákona povinná školení? Ať už se jedná o o vstupní nebo opakovaná školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, požární ochrany, školení řidičů či první pomoci, máme pro Vás velmi efektivní, časově nenáročné a zároveň levné řešení. Vše potřebné Vaše pracovníky naučí nové virtuální kurzy od personálně poradenské společnosti MotivP. Mají formu videa, které spustíte rychle, kdykoliv a odkudkoliv, kde je internetové připojení. Obsahově virtuální kurz kombinuje interakci profesionálního lektora a powerpointové prezentace. Samotný průběh si pak můžete přizpůsobit podle Vašich potřeb, nejste omezováni. Zastavit, opakovat a přeskakovat v jejich obsahu můžete kdy chcete. Standardně virtuální kurzy obsahují i závěrečný test a certifikát MotivP o absolvování kurzu.

O čem budou nové virtuální kurzy MotivP?

- Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

- Požární ochrana

- Školení řidičů

- Školení první pomoci

Kurzy budou v prodeji na stránkách MotivP.com od února 2016.

Virtuální kurzy MotivP jsou vhodné pro firmy i pro jednotlivce.

Nové animované příběhy pro váš růst

Máme pro Vás nové animované příběhy inspirované známou knihou Františka Hroníka. Jsou skvělým praktickým zdrojem osobního růstu a profesního rozvoje. Inspirují a neokázalou cestou ukazují na zcela obyčejných příbězích staré pravdy, které se velmi často objevují i při náročné manažerské práci. Poukazují na různá úskalí, naznačují možná řešení a dávají možnost porovnávat se.

Mezi jejich přednosti patří vysoká variabilita využití. Jsou ideální jak pro samouky, tak pro firmy jako doplněk interního vzdělávání, pro oživení porady nebo jako šikovný pomocník při školení zaměstnanců.

Vybrat si můžete ten svůj v katalogu manažerských příběhů.

Jak prodat Eskymákům ledničku?

To se dozvíte v připravovaném kurzu Petra Žáka. :-)

Více o virtuálním kurzu:
Kurz je zaměřen především na nové vnímání obchodníka a obchodování vůbec. Od nabízeče zboží, které je překonané, po moderní obchod vycházející ze vztahu se zákazníkem a vzájemném naplňování potřeb. Účastníci se naučí jednoduché metody pro identifikaci potřeb zákazníka, osvojí si techniku, která ze zboží či služby udělá prostředek k naplnění zákazníkových snů či odvrácení jeho obav. Součástí kurzu je i úvod do psychologie zákazníka a nácvik techniky strukturovaného obchodního rozhovoru.

Online kurz bude v prodeji na stránkách MotivP.com od února 2016. 

Odkazy:
Co jsou Virtuální kurzy?

Profil lektora Petra Žáka

Kniha je ideální vánoční dárek - Máme tip!

Vánoce se kvapem blíží a Vy ještě přemýšlíte, jaký dárek koupit? Jděte najisto. Udělejte radost svým blízkým knihou. Naše přidružené knihkupectví a nakladatelství MotivPress Vám nabízí nepřeberné množství zajímavých titulů, které jsou oblíbené jak u našinců, tak po celém světě. Abychom Vám výběr trošku usnadnili, dovolili jsme si pro Vás vybrat jednu zvláště oblíbenou novinku, která je v dnešní uspěchané době určena prakticky každému. Jsou jí Antistresové omalovánky pro dospělé 2.

Relaxujte, tvořte a bavte se! :-)

Antistresové omalovánky 2

"Nevydáváme každou knihu, ale pouze takové knihy, kterých si vážíme a které nám hovoří z duše."

Ing. Martin Moravec, MBA

ředitel MotivPress

MotivPress

Jiří Hlavenka: "Skypicker byl nejlepší investicí"

Jiří Hlavenka je známý brněnský soukromý investor působící ve firmě Skypicker a ve virtuálním mobilním operátorovi Fayn. roce 1994 spoluzaložil brněnské vydavatelství Computer Press. Jen u toho však nezůstal. Je totiž i spoluzakladatelem podniku Vltava.cz, tedy prvního internetového obchodu v zemi, který následně přešel pod InternetShops. Jiří Hlavenka je činný i v literární branži. Napsal totiž více než třicet publikací a tři tisíce článků z oboru informačních technologií a internetu.

Společnosti MotivP se podařilo natočit s ním zajímavý rozhovor, ve kterém odpovídá na otázky týkající se investování, cloudových řešení a vlivu digitalizace na lidi.

Rozhovor s Jiřím Hlavenkou najdete ZDE.

Rozhovor s Jiřím Hlavenkou

Natáčíme tři zajímavé akce současně!

Týmu společnosti MotivP se podařil pěkný kousek, natočí tři akce současně. A než je pro Vás sestříháme a uvolníme k dispozici pro shlédnutí na stránkách MotivP.com, tak Vám je chceme s předstihem a v krátkosti představit.

Podporujeme lokální projekty tím, že je natočíme a zveřejníme na našem videoportálu. Díky MotivP je tak o nich více vědět. Zajímavou akcí je pro nás z tohoto pohledu Brněnský vývar, crowdfundingová akce naživo, kdy během jednoho večera soutěží čtyři projekty.

MotivP cíleně vyhledává zajímavé myšlenky a aktuální témata. Nedávno jsme našli třeba právě debatní večer BUZZ TALKS. Poslední 3.díl série přednášek nese název Spotřebitel se týká problematiky plýtvání s jídlem z pohledu spotřebitele.

Cyklus inspirujících a motivujících přednášek nazvaný Vlastní cestou točíme v brněnském Impact Hubu již tradičně.V pořadí pátá přednáška má název Já na bráchu.

Techfest 2015 - inspirovaný technickými společnostmi

Nedávno se konal dvoudenní festival Techfest 2015 určený studentům technických univerzit, především pak Vysokého učení technického v Brně. Jeho cílem bylo setkání studentů s lidmi ze špičkových technických společností. Sešli se zde známé osobnosti z praxe, které hovořili o své kariérní cestě a o práci v moderní technologické firmě. Samotní studenti na akci dostali možnost představit své vlastní projekty, které mohli následně prodiskutovat při networkingovém setkání.

Společnost MotivP jako partner akce pro vás pořídila záznamy řečníků plné inspirace, které si nyní můžete prohlédnout v naší videogalerii na stránkách MotivP.com zde.

Martin Hilský získal cenu Česká hlava 2015

Nedávno jste mohli zaznamenat, že prestižní cenu za výjimečné badatelské výsledky a celoživotní dílo Česká hlava 2015 získal světově uznávaný překladatel, popularizátor vědy a anglista Martin Hilský. Ten stejný Martin Hilský, který přeložil celé dílo anglického dramatika Williama Shakespeara a jehož, jak jinak - shakespearovský příspěvek plný ponaučení mohli obdivovat všichni účastníci letošní manažerské konference MotivP s názvem Rozdíl je v leadershipu. Náš tým MotivP pro vás vše samozřejmě natočil, takže se můžete podívat na záznam i na následný rozhovor.

Martin Hilský - Jaký byl Král Lear leader?

Martin Hilský - Rozhovor

MotivP TALKS: O čem se mluví?

Co je MotivP TALKS? Je to projekt personálně vzdělávací společnosti MotivP, který si klade za cíl sdílet nejzajímavější myšlenky a inspirace z konferencí v ČR.

Vše se odehrává na portálu MotivP.com (www.motivp.com), kde právě nyní můžete zhlédnout více než 3000 videí z oblasti HR, IT, managementu, marketingu, byznysu, technologií a medicíny. A to zadarmo!

Videozáznamy pořizujeme vždy sami v rámci partnerství a proto hledáme organizátory, kteří chtějí natočit svoji výjimečnou akci.

Přidejte si MotivP TALKS na facebooku!

Vánoční stres? S námi ho zvládnete

Všichni to známe. Vánoce se blíží a všechno se na nás doslova valí. Pod tlakem vánočního shonu se snažíme vybrat správné dárky, upéct lahodné cukroví a naplánovat dokonalý štědrý večer. Jak ale v takových chvílích zachovat klid a chladnou hlavu? Receptů je více, například my ve společnosti MotivP Vám nabízíme virtuální kurz Stress management, který můžete absolvovat třeba hned.

Virtuální kurz Stress management

Ještě neznáte virtuální kurzy? Jsou určeny jak jednotlivcům, tak i firmám.

HR Konference ve znamení skvělé atmosféry

HR Konference 2015 Strategické myšlení je úspěšně za námi a nezbývá než zhodnotit její průběh. Inspirující, motivující, byla přínosem, skvělá atmosféra, taková jsou slova účastníků. Tým MotivP velice potěšilo, když hodnocení konference obsahovalo také chválu na celkovou organizaci, občerstvení, obsluhu, zábavu, až po šikovný výběr řečníků. Ti tvořili jádro akcelerující myšlenky lidí.

Pan Hlavenka například přišel s příspěvkem inspirujícím se růstem technologických firem. Vysvětlil, že firma s ambicemi dosáhnout globálního úspěchu nemusí nutně provádět nákladný výzkum a vývoj. Stačí, když to co již funguje bude dělat jinak, znovu a lépe a ukázal hned řadu konkrétních příkladů.

Pan Kůs pro změnu nejprve představil vizi budoucnosti, aby ji následně proložil rolí člověka z pohledu psychologického i sociologického.

Aly Wahdan a Michal Holeček hovořili o tom, jak vzali strategii podniku k zaměstnancům a probrali ji s nimi. Dali jim možnost podílet se na tvorbě strategie a být toho součástí. Velmi pěkně to bylo vidět na jejich podnětném firemním videu s názvem Přenesení strategie do týmů, kde každý tým představil právě své strategické myšlení v rámci úseku firmy. Sklidilo hlasitý potlesk.

Jan Škrdlík přispěl především dechberoucí hrou na violoncello. Pan opat Šimek proložil konferenci duchovní rovinou a připomněl, jak a proč je důležité neztrácet nadhled. A mnoho dalších osobností poskytlo hodnotné zdroje inspirace a motivace.

"Děkujeme vám všem, že jste se stali součástí této nezapomenutelné akce."

HR Konference 2015 Strategické myšlení

Fotogalerii najdete na facebookovém profilu společnosti MotivP

BUZZ TALKS - Plýtvání jídlem

V Praze se tento týden uskuteční již druhé ze čtyř unikátních debatních setkání jejichž společným tématem je velmi aktuální téma: Plýtvání jídlem. V Auditoriu Veletržního paláce se ve čtvrtek 3. 12. sejdou tři osobnosti, které mají k tématu skutečně co říci. Vystoupí prezident firmy Sodexo, pan Daniel Čapek a za Federaci potravinovách bank, paní Věra Doušová. Aktuální čísla a výsledky výzkumů o potravinovém odpadu doplní Marie Plojharová z Glopolis. Vstup volný, ale kapacita omezená!

Více o akci: https://www.facebook.com/events/899401413485904/

Jaký byl první online Business Brunch®?

Před čtyřmi roky uspořádala televize Z1 ve spolupráci se společností MotivP a PhDr. Františkem Hroníkem první online Business Brunch®. Pozvaní hosté v reportáži hovořili z různých pohledů o tehdejší novince - virtuálních assessment centrech (VAC). Dnes s odstupem času si tak můžeme udělat obrázek o tom, jak rychle se řízení lidských zdrojů mění, protože VAC se mezitím stalo běžnou součástí výběrových řízení.

Reportáž Vás i dnes dokáže seznámit nejen s tím, co VAC je, ale také jak je možné virtualizovat něco, co ještě před pár lety vyžadovalo osobní kontakt.

František Hroník na Z1

Online Business Brunch® - Virtuální AC na Z1

Jak na lepší služby? Podívejte se sami

Společnost MotivP jako partner akce nedávno natáčela konferenci Libdesign 2015. O čem byla? To Vám nejlépe napoví její výstižný podtitul: Konference o lepších službách (nejen) v knihovnách.

Tým Libdesign na ní přiblížil principy designu služeb knihovníkům a dalším zaměstnancům veřejné sféry. Vytvořil sadu karet 35 metod pro lepší služby, které byly na konferenci prezentovány.

Design služeb je metodický přístup k vytváření a inovování služeb. Veškeré změny vycházejí z detailního průzkumu uživatelských potřeb a jsou založeny na neustálém sledování zpětné vazby a vylepšování. Nabízí nejen teoretický rámec, ale i konkrétní postupy a nástroje. Skvělé služby nejsou žádná velká věda ani umění, ale je to především spousta tvrdé a systematické práce.

Podívejte se na

> Videozáznamy z konference Libdesign 2015 <

Chcete také natočit konferenci nebo firemní akci? Více se dozvíte zde.

Zdravá firma po všech stránkách

Prosincový Business Brunch® bude na téma, které si především v zahraničí, ale už i u nás, získává stále větší pozornost. Je jím Zdravá firma. Nemyslíme tím však pouze fyzické zdraví zaměstnanců, ale především na duševní zdraví je dnes vyvíjen nátlak a to nám v konečném důsledku přináší nemalé náklady. O tom, jak budovat zdravé firemní prostředí a vytvořit program zdravé firmy se více dozvíte na akci společnosti MotivP

Business Brunch® - Zdravá firma

Ostrava - 3. 12. 2015
Bratislava - 8. 12. 2015
Brno - 15. 12. 2015
Praha - 16. 12. 2015

Business Brunch®

Ještě nevíte, co je Business Brunch®? Přečtěte si rozhovor s Martinem Jelínkem.

Jaké budou konferenční workshopy?

Co by to bylo za pořádnou HR konferenci bez Vašich oblíbených workshopů? Společnost MotivP si pro Vás připravila nabídku hned čtyř originálních, u kterých se výborně pobavíte a ještě více naučíte!

Mgr. Alexandra Slobodníková Čmáriková, Ph.D.

Nadhled v nedohlednu

"Všichni po něm toužíme, ale v klíčových a krizových situacích po něm marně pátráme."

Mgr. Jan Škrdlík a PhDr. František Hroník

Commedia dell'arte a management

"Umění a management mají k sobě blíže, než se může zdát."

Mgr. et Mgr. Ladislav Koubek, MBA

Babochlap, aneb jak poznat šikanu

"Praktickými ukázkami se naučíte správně reagovat na mobbing a bossing."

Mgr. et Mgr. Ladislav Koubek, MBA a Mgr. Radek Hanuš, Ph.D

Mosty

"Společně vyřešíte záhadu, jejímž autorem je sám Leonardo da Vinci."

Strategické myšlení

Fotogalerie z Mahenova divadla v Brně

5.11. 2015 se konal výjimečně v prostorách Mahenova divadla v Brně Business Brunch® s názvem Osobní mistrovství. Podle očekávání vše proběhlo v pořádku a přednáška Františka Hroníka byla podle slov účastníků opět velmi přínosná. Na akci se sešlo mnoho známých tváří personalistiky a managementu a přibylo hned několik nových. Některé zajímavé momenty zachytila objektivem svého fotoaparátu kameramanka našeho týmu. Chcete se podívat na fotky? Několik jsme jich pro Vás přidali na facebookový profil MotivP.

Podívejte se zde.

Strategické myšlení

Právě jsme natočili: Bezpečná škola

Nedávno proběhla konference na aktuální bezpečnostní téma, které přidělává vrásky školám i rodičům dětí. Pod názvem Bezpečná škola vystoupili profesionálové z oboru i mimo něj, aby seznámili zástupce škol i veřejnost se situací a možnostmi ochrany.

MotivP jako mediální partner konference byl u toho a celou ji natočil. Na jednotlivá vystoupení řečníků se můžete podívat zde.

Co bylo cílem konference Bezpečná škola?

Cílem konference bylo seznámit účastníky se standardem bezpečnosti, zásadami, ale i technickými možnostmi při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na maximální ochranu žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem, minimalizaci neoprávněných vstupů, nebo krádeží.

Proč je moderátorem Michael Chytrý?

Letos, stejně jako předchozích letech, jsme k moderování konference přizvali pana PaedDr. Michaela Chytrého. Michael je nejen moderátor, ale také lektor, školitel a v neposlední řadě také kouč.

Proč právě Michael Chytrý?

Jeho zájmem je problematika lidské komunikace, manažerské dovednosti a s nimi spojené rozhodování. Působí také jako vedoucí poradny mezilidských vztahů a je členem Britské odborné společnosti pro psychoterapii a rodinnou terapii a předsedou odborné společnosti SUR o. s. – Sdružení pro vzdělávání v psychoterapii. Michaelovo vystupování je proto přirozeně plné lidského rozměru. A konference MotivP jsou v prvé řadě o lidech - O Vás.

Hledáme pomocníky pro událost roku v HR

Chcete být součástí události roku v HR? Jste pracovití? Pak hledáme právě vás! HR Konference 2015 - Strategické myšlení se blíží a my hledáme šikovné pomocníky do našeho týmu. Budete se spolupodílet na organizaci celé akce a později se za odměnu stanete i její součástí. Připomínáme, že na konferenci uslyšíte inspirující řečníky z top managementu i mimo něj a potkáte řadu dalších zajímavých lidí pohybujících se více či méně okolo řízení lidských zdrojů.

Myslíte, že na to máte?

Pokud jste si odpověděli ano, kontaktujte prosím:

Lucie Pražáková

lucie.prazakova@motivp.com

Business Brunch® v Mahenově divadle

Pozor, změna!!! Brněnský Business Brunch® tentokráte konáme ve známém Mahenově divadle. František Hroník Vám v něm bude přednášet na téma Osobní mistrovství a samozřejmě nebude chybět ani prostor pro Vaše otázky týkající se teorie i praxe. Jen připomínáme, že akce začíná od 9:00, takže pokud se dostavíte včas, můžete se ještě před přednáškou pozdravit u kávy a pochutin s Vašimi kolegy z branže.

Osobní mistrovství - 3.11. 2015 v Ostravě

Mezi HR manažery si získaly velkou popularitu akce známé jako Business Brunch®. Jsou určeny především personalistům, ale i jiným řídícím pracovníkům. Je to místo, kde se potkávají lidé s podobnými zájmy, sdílejí informace, myšlenky, názory a praktické zkušenosti. Je zde prostor k vyměňování kontaktů, navazování nových partnerství a jiných obchodních vztahů.

Každý Business Brunch® má své aktuální téma. To současné nese název Osobní mistrovství a František Hroník jej pojal jako soubor umně poskládaných dovedností efektivních lidí, ale především jako vnitřní stav. Takže pokud chcete být mistrem svého života, dosáhnou duševní pohody a mít při práci ze sebe dobrý pocit, přijďte na

Business Brunch® - Osobní mistrovství

3.11. 2015 - Hotel Park Inn, Ostrava

Na akcích Business Brunch® je také prostor pro otázky a jejich zodpovězení, takže si můžete připravit otázky na Františka Hroníka, odborníka na řízení lidských zdrojů a psychologii práce a autora mnoha knih. Ve vymezeném čase Vám na ně pomůže nalézt správnou odpověď.

PhDr. František Hroník

PhDr. František Hroník

Na akci Business Brunch® - Osobní mistrovství se můžete přihlásit zde.

Na co se můžete těšit již za pouhý měsíc?

HR Konference se kvapem blíží a máte se na co těšit. Naše HR konference patří každoročně k nejvíce navštěvovaným událostem ve světě českého byznysu. Diváci tuto akci každoročně hodnotí jako vysoce přínosnou a zároveň zábavnou a inspirativní. Všeobecně známá je i maximálně profesionální organizace našich konferencí. Vždy se pečlivě věnujeme programu konference, aby příspěvky jednak přinášely různé úhly pohledu (leckdy i odjinud: sport, umění, věda, náboženství, filozofie) a zároveň, aby byly provázány jednotící tematickou linkou.

Tentokráte linku konference prováže i řečník Jiří Hlavenka - známý soukromý investor. Proč je podle něj dobré nedržet se tradičních schémat a plánů? Proč je důležité uvažování "out of the box"? A jak Vám nepřetržité inovativní myšlení pomůže dívat se za obzor? To se dozvíte na akci

HR Konference - STRATEGICKÉ MYŠLENÍ
26. - 27. listopadu 2015

Jiří Hlavenka

Jiří Hlavenka

Soukromý investor působící v brněnské firmě Skypicker a ve virtuálním mobilním operátorovi Fayn. Získal inženýrský titul na Strojí fakultě Vysokého učení technického v Brně. V roce 1994 spoluzaložil brněnské vydavatelství Computer Press. Jen u toho však nezůstal. Je totiž i spoluzakladatelem podniku Vltava.cz, tedy prvního internetového obchodu v zemi, který následně přešel pod InternetShops. Jiří Hlavenka je činný i v literární branži. Napsal totiž více než třicet publikací a tři tisíce článků z oboru informačních technologií a internetu.

Položte Jiřímu Hlavenkovi otázku přostřednictvím naší oblíbené služby QaA.

Strategické myšlení

E-360° Zpětná vazba - Nyní i v maďarštině

Nástroj MotivP e-360° Zpětná vazba používají desítky českých i zahraničních firem po celém světě. Jde o jeden z nejoblíbenějších produktů společnosti MotivP. Je efektivní podporou řízení výkonnosti a zároveň účinnou metodou rozvoje zaměstnanců. Dokáže poskytnout cenné informace o úrovni schopností, kompetencích a celkovém pracovním potenciálu zaměstnanců. Její převedení do virtuální podoby Vám přitom dokáže ušetřit nemalé náklady.

Doposud jste mohli nástroj e-360° Zpětná vazba využívat v dostupných jazycích jako čeština, slovenština, angličtina, ruština nebo němčina. Nově jsme pro Vás připravili také verzi maďarskou.

Rádi byste používali Vaši stávající 360° zpětnou vazbu efektivněji nebo o ní teprve uvažujete?

Nechte si od nás udělat nezávaznou nabídku na e-360° Zpětná vazba zde.

Máte otázku? Zeptejte se přímo řečníků

3... 2... 1... START! Čeho? Přece Vaší oblíbené služby QaA :-)

HR Konference 2015 se kvapem blíží a my jsme odstartovali možnost ptát se přímo samotných řečníků. Jejich aktuální seznam i se stručným popisem Vám napoví, na co se řečníka můžete ptát. A jen připomínáme, že letošní listopadová HR Konference má název STRATEGICKÉ MYŠLENÍ.

Proč právě strategické myšlení?

"Strategické řízení, o kterém je řeč na mnoha fórech, předpokládá strategické myšlení. V Motivu vycházíme z toho, že strategické myšlení je pro každého. Možná vás napadne otázka: a kdo bude pracovat, když všichni budou strategicky myslet? Právě, abych rychle neběžel po nesprávné cestě, potřebuji se dívat dopředu. Potřebujeme od každého jedince v organizaci, aby při své práci zvažoval dlouhodobější důsledky svého jednání, aby se díval za roh, aby se rozhodoval a nečekal na doslovné zadání."

PhDr. František Hroník / ředitel společnosti MotivP

Ptát se řečníků můžete ZDE.

Strategické myšlení

Natočíme i veletrh JobChallenge 2015

Podpora formou natáčení studentských akcí je nám v MotivP velice blízká. Pomáháme tak nejen nadaným a talentovaným lidem, ale především můžeme rozšiřovat naši videogalerii o další zajímavá inspirující a motivující videa. Kvalitní obsah je základem každého videoportálu a my jsme si toho dobře vědomi. Proto jsme se stali partnerem veletrhu práce JobChallenge 2015.

Veletrh JobChallenge je jedním z největších veletrhů práce v ČR. Pořádají ho Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické v Brně. Každý rok ho navštíví téměř 3 000 studentů a více než 70 zaměstnavatelů. Studentům usnadňuje orientaci na trhu práce a pomáhá jim objevit nové možnosti pracovního uplatnění. Studenti MENDELU mají v den veletrhu rektorské volno. Vystavujícím firmám umožňuje představit se studentům a absolventům tří největších brněnských univerzit, budovat image společnosti a navázat kontakt s nejzajímavějšími kandidáty.

Chcete vědět o veletrhu JobChallenge 2015 více? Podívejte se přímo na stránky akce zde.

Shlédněte také videozáznamy z vystoupení řečníků i diskusí na minulém veletrhu JobChallenge 2014 zde.

Jsme partnerem konference Hrajnaplno!

MotivP se stal partnerem akce Hrajnaplno! a v rámci spolupráce ji bude celou natáčet, takže se můžete těšit na další zajímavý videozáznam na našem portálu MotivP.com.

Hraj naplno! je inspirativní setkání s lidmi, kteří objevili důležitou roli hry ve svých životech a úspěšně využili její principy v podnikání. Seznámíte se na ní se zajímavými příběhy lidí, kteří pomocí koučování žijí svůj život naplno – stačí si opravdu jen hrát.

Na konferenci uslyšíte příběhy hráčů a koučů z různých úhlů života. Poslechněte si příběhy hráčů, kteří změnili svůj život na vyhratelnou hru. Uslyšíte také příběhy koučů, kteří pomáhají hráčům hrát jejich hry lépe.

Večerem provází moderátor Michal Holub. Po akci se můžete těšit na networkingové a herní aktivity.

Více o konferenci Hrajnaplno! najdete na www.konferencehrajnaplno.cz

S čím přijdou František Hroník a Petra Trojanová?

Součástí naší prezentace na veletrhu HR days 2015 bude i vystoupení Františka Hroníka, odborníka na řízení lidských zdrojů a psychologie práce, společně s Petrou Trojanovou, advokátkou trvale spolupracující s advokátní kanceláří Rentsch Legal. Budou k vám hovořit o bonusech z různých úhlů, především pak z pohledu zaměstnance a zaměstnavatele. Přijďte si je poslechnout ve čtvrtek 22.10 od 13:00 do zóny B.

Trojanová, P., Hroník, F.: Bonusy: zaměstnancův sen nebo noční můra zaměstnavatele?

Na HR days proběhne také oblíbený Business Brunch®. Ten aktuální má název Osobní mistrovství a shlédnout jej můžete ve čtvrtek v 9:30 - 11:30 v zóně A.

Na našem stánku se pak můžete ptát týmu MotivP nebo si dát výbornou kávu, čaj, párek v rohlíku nebo popcorn.

Těšíme se na Vás a na viděnou!

Uvidíme se na HR DAYS 2015!

Vážení personalisté, manažeři, partneři a obchodníci, společnost MotivP nevynechá žádnou příležitost setkat se s vámi a nabídnout vám pomoc v podobě zajímavých informací nebo užitečných produktů. Nyní nás můžete najít na odborném veletrhu HR days, které se koná 21. - 22. října 2015 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany.

Odborný veletrh HR days pořádá společnost Profesia CZ, která na středoevropském internetovém trhu práce působí již 18 let. V roce 2007 vstoupila na český trh s pracovním portálem Profesia.cz, který dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším v zemi.

Více o veletrhu HR days 2015 na stránkách MotivP.com zde,

nebo přímo na stránkách hrdays.cz.

HR days 2015

Co představíme na Profesia days 2015?

21. - 22. října 2015 se na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany bude konat již 5.ročník veletrhu práce Profesia days, který již tradičně pořádá pracovní portál Profesia.cz. I tentokráte zde najdete náš stánek MotivP, na kterém Vám rádi poradíme jak nastartovat Vaši kariéru či jak se nejlépe profesně rozvíjet.

Letos se nás můžete navíc zeptat i na zbrusu nové virtuální kurzy o hledání práce. Rozdělili jsme je pro Vás na šest částí tak, aby jste si mohli vybrat přesně to, co potřebujete a co hledáte.

Jaká jsou témata nových virtuálních kurzů o hledání práce?

• Co si ujasnit před hledáním?

• Kde mám svou práci snů hledat?

• Jak sepsat hvězdný životopis?

• Jak zaperlit na osobním pohovoru?

• Co si na mě personalista může ještě připravit?

• Co dělat, když to nevyjde? A co když uspějete vícekrát?

Nezapomeňte se také přijít podívat na vystoupení našeho marketingového ředitele Martina Jelínka a Pavlíny Šprachtové autorky online kurzu Práce snů, nebo příspěvek s názvem Jak myslet jinak ředitele společnosti MotivP a zároveň odborníka na řízení lidských zdrojů a psychologie práce Františka Hroníka.

21. - 22. října

Profesia days 2015 Praha

Minulý rok jsme provedli mezi vystavujícími personalisty zajímavou anketu. Podívejte se sami

Hudební umění i rozvoj osobnosti

26.-27. listopadu proběhne HR Konference 2015 s názvem Strategické myšlení, proto připomínáme, že společnost MotivP do svých konferencí vkládá vždy i pohledy odjinud či kulturní zážitek. Spojením obou bude tentokráte také violoncellista Jan Škrdlík. Předvede Vám nejen své hudební umění, ale podělí se i o jiné lidské kvality, které Vás posunou zase o krok blíže úspěchu.

ukázka z promo videa z roku 2013 s hudbou od Jana Škrdlíka

Jan škrdlík

Jan Škrdlík je úspěšný a známý český violoncellista, představitel mladší generace české violoncellové školy, autor obrazů, poezie, prózy a pedagog. Brněnské konzervatoře. Je pokládán za mimořádného interpreta (jeho nahrávka Bachových suit se dostala mezi příklady, reprezentující českou interpretační tvorbu) i organizátora (založil či spoluzaložil několik hudebních těles). Jeho umělecký i lidský záběr je ale mnohem širší.

Strategické myšlení

Inspirujeme se: Exkurze do FEI

MotivP se inspiruje i u svých byznys partnerů. Náš tým podnikl další exkurzi, tentokráte do společnosti FEI Company, která se zabývá výrobou špičkových elektronových mikroskopů. Tady nám ochotně prozradili, jak pracují se zaujetím, jak přistupují k práci jako pomoci zákazníkům k dosahování jejich úspěchů či sledují, jak je napříč celého výrobního procesu zákazníci vnímají. To nám umožnilo podívat se stejnou věc novým pohledem, protože i my v MotivP říkáme, že "naší prací je Váš úspěch".

Během exkurze jsme se také dozvěděli, jak vzniká jeden z nejmodernějších přístrojů, který poptávají vyspělé organizace z celého světa.

Exkurze FEI

Více fotografií naleznete na našich facebookových stránkách zde.

FEI Company

Je největším světovým výrobcem elektronových mikroskopů. Zaujímá kolem 38% celého trhu. V brněnském CT parku sídlí jeho důležitá výrobní pobočka, ve které každý rok poskládá zhruba 300 specialistů na 500 elektronových mikroskopů. Cenové rozmezí těchto mikroskopů se pohybuje od 1.200.000,- Kč za nejjednodušší model, až po složitější s cenou okolo 100.000.000 ,- Kč. Cena pak samozřejmě odpovídá tomu, co dané zařízení umí. Odběrateli jsou technologické společnosti typu INTEL nebo AMD, univerzity, farmaceutické firmy, vědecko-technologická pracoviště (například NASA) nebo automobilový průmysl.

Ve FEI o sobě tvrdí, že "vyrábí Bentley mezi mikroskopy".

Následující Business Brunch® Osobní mistrovství

Předkonferenční Business Brunch® věnuje František Hroník tématu, které se týká každého z nás. Našeho vlastního pojetí být lepší a práce na sobě samém. Osobním mistrovstvím budeme rozumět nejen soubor umně poskládaných dovedností efektivních lidí, ale především jako vnitřní stav.

"Budeme se dostávat k duševní pohodě a k tomu, jak být mistrem svého života."

František Hroník

Také budeme mluvit o laciných poučkách, v čem jsou dobré a v čem naopak, jak přijmout rozporuplnost sebe a světa a mít z toho dobrý pocit.

Opět budou uváděny poznatky z praxe a nebude chybět ani oblíbená závěrečná diskuse s prostorem pro otázky a odpovědi.

Více o Business Brunch® Osobní mistrovství zde.

Přemýšlíme v kontextu, přesahujeme, vnímáme souvislosti

My v MotivP si uvědomujeme, že HR je multidisciplinární. Proto se s Vámi budou na blížící se HR konferenci dělit o zkušenosti nejen lidé z HR, ale i generální ředitelé a lidé z jiných oborů, kteří Vás uvedou do svého strategického myšlení a jak se jim daří šířit jej napříč organizací. Jedním z nich je i Jiří Kůs, interdisciplinární člověk, který spojuje vzdálené světy. Na konferenci Vám mimo jiné prozradí, co ho vedlo k propojení psychologie a technologií.

Nezapomeňte také prosím, že každý z Vás účastníků bude mít možnost klást mu chytré otázky předem v aplikaci QaA nebo na místě a podělit se tak o svůj úhel pohledu.

Jiří Kůs

Je CEO ve společnosti nanoSPACE. Vystudoval průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Přes 20 let působil v oboru průmyslové automatizace jako obchodní ředitel česko-italské společnosti. Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž vznik inicioval. V České republice propaguje nanotechnologie a koncept Třetí průmyslové revoluce amerického ekonoma Jeremy Rifkina.


Skupina MOL přijala 200 talentů do programu GROWWW

Skupina MOL, přední mezinárodní ropná a plynárenská společnost, nedávno přivítala čerstvě přijaté absolventy na startu jejich mezinárodní kariéry. Během dvoudenní zahajovací akce, která se konala v Záhřebu, se 200 absolventů mělo možnost seznámit s pozitivní energií Skupiny MOL. Skupina MOL spustila program GROWWW v roce 2007 a ten se ukázal jako skvělé řešení pro nacházení a přitahování talentů. Celkem bylo prostřednictvím programu přijato 1 770 absolventů, 83 % z nich ve společnosti stále pracuje. Programem usiluje Skupina MOL o rozvoj a udržení talentovaných absolventů pro své obchodní potřeby. Prostřednictvím oceňovaných náborových a rozvojových programů GROWWW, FRESHHH a UPPP se Skupina MOL a její členové stali jedněmi z nejatraktivnějších zaměstnavatelů v ropném a plynárenském sektoru.

"Každá cesta na vrchol začíná správnou volbou!"

motto GROWW

O programu GROWWW

V programu na novou generaci účastníků čekají výzvy z reálného života a mohou tak nastartovat svou mezinárodní kariéru u Skupiny MOL a spojit s ní své síly, aby společně utvářeli svět prostřednictvím ropného a plynárenského průmyslu.

GROWWW nabízí těm nejtalentovanějším jedinečný Business Education Program, v němž si budou moci vyzkoušet úkoly z reálného prostředí.

Od spuštění programu v roce 2007 nastoupilo do Skupiny MOL 1 770 GROWWWerů. Z nich 83 % ve společnosti stále pracuje a 37 % se dočkalo postupu na vyšší pozici.

Video na MotivP.com

Podívejte se na videozáznam vystoupení člena vedení představenstva skupiny MOL a zároveň předsedy představenstva a generálního ředitele Slovnaftu, pana Oszkára Világiho, které bylo součástí letošní manažerské konference Rozdíl je v leadershipu.

Oszkár Világi - Leader je vždy sám

Pojďte si pro triky jak na levné letenky z první ruky!

Akce pro všechny dobrodruhy a cestovatele v Brně se pomalu ale jistě blíží. Již 21. 10. máte v inovativním centru UNIFER na akci NESTŮJ... CESTUJ! šanci dozvědět se a zažít vše, co by v hlavě žádného správného cestovatele nemělo chybět. Je pro vás připravena přednáška, která odkryje taje levného cestování přímo od zakladatele portálu Cestujlevne.com Davida Eiselta, budete zasypáni smrští praktických tipů na cesty od zkušené cestovatelky Evky a na chvíli se také přenesete do opuštěných hor Kyrgyzstánu se členem Expediton Clubu Vítěm.

V připraveném doprovodném programu navíc budete mít možnost poznat parťáky s cestovatelskou duší, jako je ta vaše, nebo ochutnat dobroty z Asie.

Přijďte si pro recept, jak nesedět doma a sbalit si kufry, i když už je léto za námi. Přijďte se nechat inspirovat!

Více informací o akci na:
webu: http://www.unievent.cz/events/nestuj-cestuj-podzimni-edice/
nebo fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=856399384467185&fref=ts


Jaké to bylo minule na NESTŮJ… CESTUJ! VOL. 2?
Konference MotivP má příběh od začátku do konce

V čem jsou konference MotivP výjimečné a jiné? Každá naše konference má svůj příběh od začátku do konce. Knowledge management aneb konference o sdílení byla podpořena společným vařením s významnými kuchaři, Konference Rozdíl je v leadershipu byla provázána charismatickým vystoupením profesora Hilského, známého překladatele Shakespeara, který vnesl do publika postavu krále Leara, jeho opěvování se mocí a lidmi, kteří mu říkají jen laciné řeči a otevírali jsme cestu k sebereflexi u silných leaderů v současném byznysu.

Ne jinak tomu bude i tentokráte.

Následující konference MotivP s názvem Strategické myšlení se ponese ve dvou linkách - duchovní a hluboce lidské a zároveň strategické, která vnímá široké souvislosti a aktivně ovlivňuje svět kolem sebe. O propojení obou se postará náš vzácný host, pan Jáchym Jaroslav Šimek, opat Želivského kláštera. Je to nesmírně charismatický člověk, hluboce věřící a přitom daleký jakéhokoli moralizování. Jako opat má také na starosti ekonomickou stránku a hospodaření kláštera Želiv. Bude nám povídat nejen o tom, jak větší nároky na lidi zvenčí, vyvolávají větší nároky také zevnitř. Jakou si v takových chvílích volíme svoji osobní strategii?

HR Konference - Strategické myšlení

26. - 27. listopadu 2015

Brno

Jáchym Jaroslav Šimek

P. PhDr. ThLic. Jáchym Jaroslav Šimek, O.Praem je jednapadesátým opatem Želivského kláštera. Dříve působil v duchovní správě v Havlíčkově Brodě, ve Vilémově u Golčova Jeníkova či v Humpolci. Několik let také sloužil českým krajanům v Austrálii. Než se stal opatem, působil jako administrátor želivské farnosti a byl provizorem (ekonomem) kláštera. Je knězem s bohatými pastoračními zkušenostmi i mezinárodním rozhledem.


Těšit se můžete na Michala Heisiga (Seznam.cz)

HR Konference se pomalu, ale jistě blíží a my Vám představujeme dalšího z řečníků, na kterého se jistě můžete těšit. Je jím v business sféře známý Michal Heisig, obchodní ředitel ve společnosti Seznam.cz.

V obchodním oddělení Seznamu začal pracovat už v roce 2004. Zde své zkušenosti postupně prohluboval a v letech 2008 až 2009 vedl oddělení pro klíčové zákazníky. Na své dnešní pozici spolupracuje s několika stovkami obchodníků. Michal je velmi otevřený člověk, který se nebojí přiznat chybu nebo střílet do vlastních řad.

Na HR Konferenci 2015 Vám Michal Heisig prozradí, jak to dělají v Seznamu.cz, že jsou tak dlouhodobě úspěšní a daří se jim být o krok před konkurencí. V čem je jejich HR jiné? A jak jejich lidé vnímají strategii napříč organizací? Jeho odpověď Vás možná překvapí.Michal Heisig (obchodní ředitel Seznam.cz)
Konference STRATEGICKÉ MYŠLENÍ 26.-27. listopadu v Brně

Hledání témat konferencí MotivP bereme vždy zodpovědně, díváme se prozíravě daleko za obzor všednosti a vybíráme jen taková, která Vás duševně obohatí a přinesou Vaší firmě prospěšnost a dlouhodobou prosperitu.

Proto bude podstata listopadové HR Konference o strategickém myšlení, nikoli jen o strategickém řízení. Smyslem úspěšné společnosti je, aby všichni lidé přemýšleli strategicky, nikoli jen top management. Potřebujeme, aby lidé přesahovali práh svého pracoviště, aby přemýšleli o svých úkolech z hlediska budoucího přínosu pro firmu.

Budeme se také dotýkat spolupráce generálních a personálních ředitelů. Toho, jakým způsobem je sdílena a naplňována strategie, jak se daří, aby všichni ve firmě přemýšleli strategicky, tj. viděli, co není bezprostředně vidět a všichni se vydali týmž směrem, každý s jinou odpovědností. Na naší konferenci vstřebáte zkušenosti, jak taková spolupráce funguje a jak úspěšné firmy v předstihu reagují na trendy na trhu práce, na nové výzvy. Budou tu jak ryze české a slovenské firmy, tak firmy, které jsou součástí obrovského mezinárodního koncernu.

Více informací o konferenci najdete: zde

 

Strategické myšlení

Uvolnili jsme všechny příspěvky z červnové konference

Jdeme kupředu a minulost necháváme minulostí. MotivP nyní žije přípravami na budoucí listopadovou HR konferenci Strategické myšlení. A protože na počtu přihlášených vidíme, že to začínáte vnímat podobně, rozhodli jsme se na MotivP.com uvolnit poslední příspěvky z červnové manažerské konference Rozdíl je v leadershipu. Byla protkána zajímavými příspěvky z mnoha odlišných pohledů, praktických, hluboce duševních, ale i méně formálních, takže je skutečně na co se koukat.

Podívejte se na videozáznamy všech řečníků z manažerské konference.A jaké to jsou?

HRONÍK FRANTIŠEK / Trojrole leadera

BUDNÍK TOMÁŠ / Rozhodování v době krize podle klíčových hodnot

OLGA GIRSTLOVÁ / Inovace v podnikání

JIŘÍ HLAVATÝ / Šéf se má