Enter code Log in
Helpdesk
Člověk hledá smysl
HR, HR_konference, hroník
Nejen v manažerských kruzích je ceněný a populární Stephen Covey se svými sedmi návyky, zejména s myšlenkou: začínej s myšlenkou nakonec. Není však tajemstvím, že Covey je v mnohém převyprávěním další legendy: V. E. Frankla. Protože jsme zvyklí na našich-vašich Business brunch® směřovat k podstatě, tak se podíváme na to, co nám Frankl vnáší do současné firemní praxe. Jak využít Franklův přístup při vedení lidí, při řešení nejrůznějších dilemat, jak se podpořit v osobním růstu. Pokud máte nějaký dotaz na Františka Hroníka nebo komentář k tématu, budeme rádi.


Petra
Na toto téma se obzvláště těším, jelikož pan Frankl a jeho kniha Člověk hledá smysl mne nesmírně oslovili. Jsem zvědavá, jak toto téma pan Hroník zpracuje.


Adam
Školení 7 návyků mám už za sebou. Co se na této akci dozvím vice?
Adame, přeposílám od Františka Hroníka odpověď na Vaši otázku ohledně 7 návyků a Člověk hledá smysl: Na Business Brunch® - Člověk hledá smyl se budeme věnovat především V.Franklovi, který byl vydatnou inspirací nejen pro Coveyho, ale i pro další lidi, jako třeba J.F.Kennedy. Jdeme tedy k pramenům, od kterých se můžeme vydat různými cestami, nejen tou Coveyho. František Hroník


Piet
Pane Hroníku, jakou Franklovu myšlenku považujete za nejobjevnější?
František Hroník odpovídá: Je mi těžké říkat “nej”. Určitě jsou to myšlenky, které lze najít i u jiných, dávnějších autorů. Ať už je to hédonistický paradox - čím více se snažíme o štěstí, čí více z něj děláme ústřední bod našeho života, tím je méně pravděpodobnější, že jej dosáhneme. Štěstí je vedlejší produkt smyslu. Dále jsou to postojové hodnoty. A tak bych mohl pokračovat.


Nicole
Je podstata hledání v tom, že to vlastně nikdy docela nenajdeme? Protože hledání smyslu je cesta a ne cíl?
František Hroník odpovídá: To zní až budhisticky. Smysl určitě lze objevit i v okamžiku. Zároveň smysl je to, co stále hledáme a co potřebujeme nacházet. Je to tedy cesta i cíl.


Jana
Pane Hroníku, jak vy osobně se podporujete v osobním růstu?
František Hroník odpovídá: Zejména si identifikuji, kde hodnoty tvůrčí a postojové jsou kolem mě. Co mohu jak domyslet, k čemu se jak mám postavit, když je to mimo mou sféru vlivu a kontroly. Snažím se si říkat, na jaké otázky jsem tento týden hledal odpovědi.


Ales
Je hledání smyslu důležité pro každého? Máte zkušenost s tím, jaké typy lidí hledají smysl? Např. když se podíváte na "rozdělení" lidí podle MBTI, nebo jiné metodoligie?


Pro vkládání příspěvků musíte být přihlášen.
agentura Motiv P s.r.o.
Řehořova 726/14, 618 00 Brno

E-mail: helpdesk@motivp.com
Tel: +420 545 234 698
www.motivp.com
Copyright © 1996-2018, agentura Motiv P s.r.o. All rights reserved.


Agentura Motiv P používá na svém webu www.MotivP.com soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.