Enter code Log in
 
Jaká byla konference JAK JINAK

 

9 řečníků na téma, jak dělat věci jinak

Co mají generální ředitelé, psycholog, majitel PR agentury, zakladatelka neziskovky a kouč společného? No, přece pozvánku na červnovou manažerskou konferenci MotivP s tématem JAK JINAK. Dvanáctý ročník se nesl v duchu alternativ, hledání nových cest a odlišných přístupů k životu, lidem a práci. Zajímaví řečníci na prknech Divadla pod Palmovkou, výměna názorů a zkušeností nad švédskými stoly ve foyer a také čilý networking v kuloárech, taková byla atmosféra letošní konference.

Jako první vystoupil na pódiu známý psycholog Radkin Honzák, který mluvil o síle smíchu a radosti. Nutno podotknout, že rozhodně ne pouze teoreticky. Legračními obrázky totiž rozesmál publikum a rozproudil energii v celém sálu. Po svém vystoupení předal mikrofon zakladateli firmy MotivP Františkovi Hroníkovi, který se filozoficky zadumal nad dnešním světem plným nejistoty. Jako řešení nabídl lidem udělat si od věcí odstup, vnést do života strukturu a najít svůj pevný bod ve světě – důvod, proč tu jsme, a hodnoty, kterými se řídíme. Od jeho pevného bodu se odpíchl Jiří Vicherek z PR agentury Fenek, který publikum přesvědčil o tom, že startupy jsou klíčovým hráčem na trhu a že se vyplatí s nimi spolupracovat.

Na jeho proslov navázal generální ředitel UniCredit Bank Jiří Kunert, který zdůraznil, že je důležité sledovat měnící se zájmy zákazníků (generace X, Y a Z) a přizpůsobit jim naše produkty a služby. Po krátké přestávce a dlouholetém přemlouvání ze strany MotivP na divadelní prkna zavítal energický ředitel DM drogerie Martin Podhradský. V průběhu přednášky ukázal, že slovenské „déemko“ je skutečně „happy company“, ve které se k lidem chovají s respektem a s úctou. Prezentační štafetu po něm převzala ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba, která diváky upozornila na měnící se návyky dárcův neziskovém sektoru. O tom, že se všechno mění a že se k zákazníkům musí přistupovat jinak, přesvědčil ve své řeči také finanční ředitel Alzy Jiří Ponrt.

Veronika Brázdilová, ředitelka firmy Xerox, jeho myšlenku podpořila a na příkladu kompletní proměny firmy ilustrovala, že i k zaměstnancům bychom měli zvolit zcela jiný přístup. Po byznysově orientované promluvě vystoupila dáma ze zcela odlišného prostředí. Soňa Jonášová, ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky, promluvila o tom, že bychom měli změnit náš přístup ke zdrojům a odpadu. I přes početné přestávky a vynikající catering na diváky začala přicházet mírná odpolední únava, kterou však svými mentálními cvičeními úspěšně rozehnal Ladislav Koubek, dlouholetý kouč a lektor MotivP. Celodenní program tradičně uzavřel František Hroník, jenž poukázal na současné megatrendy a měnící se přístup organizací k lidem. Hlavní nosnou myšlenkou jeho přednášky bylo, že člověk se především musí stávat sám sebou – jak v životě, tak v práci.

Ačkoliv každý z řečníků se zabýval jinou oblastí, všichni se shodli na tom, že je potřeba některé věci holt dělat jinak. Takže čím začnete vy?

Pro začátek se můžete nechat inspirovat všemi příspěvky, které na konferenci Jak Jinak zazněly, a ze kterých najdete záznam na našem webu MotivP TALKS: www.motivp.com/event/jak-jinak

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com
 

Agentura Motiv P používá na svém webu www.MotivP.com soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.