Enter code Log in
 
Career DAYS letos slaví jubilejní 25. výročí

První a jediný festival kariéry v České republice Career DAYS letos slaví jubilejní 25. výročí. Tato významná událost se koná již 2. a 3. března 2017 v hotelu Diplomat v Praze. A bude stát opravdu za to! 

 

Festival kariéry Career DAYS pořádá již po pětadvacáté tým studentů-dobrovolníků, kteří vytváří naprosto jedinečný koncept spojující studenty z celé ČR s atraktivními firmami nabízejícími zajímavou práci nebo stáž. Návštěvníci dostanou neopakovatelnou příležitost nahlédnout do zákulisí více než dvaceti společností nejen z ekonomické oblasti, ale nově také z IT, neziskových organizací a start-upů. Čeká je interaktivní program připravený přímo firmami a to vše v neformálním prostředí a uvolněné atmosféře.

 

Dvoudenní akce je určená vysokoškolským studentům z celé České republiky, kteří chtějí poznat firmy netradičním způsobem, zažít firemní kulturu vybraných společností a zjistit aktuální pracovní příležitosti. Každoročně ji navštíví kolem tisíce lidí, z nichž 98 % akci doporučuje ostatním. Návštěvníci mají možnost potkat se se svými budoucími zaměstnavateli na neformálních setkáních a sestavit si atraktivní program, který přizpůsobí vlastním preferencím.  Čím je událost neobyčejná, nám prozrazuje Adam Hotový, projektový manažer: “Career DAYS jsou unikátní a troufám si říct i jedinečný pracovní veletrh v České republice. Za 25 let své existence prošel event mnoha změnami, které byly nutné pro efektivní přizpůsobení aktuálním potřebám trhu práce, studentů a zahraničních trendů. I díky tomu v loňském roce vznikla myšlenka kariérního festivalu, kterou jsme letos ještě více rozvinuli. ” 

 

Firma si připustí studenta více k tělu a pobaví se s ním o firemní kultuře a pracovních možnostech. Událost pomáhá studentům najít si svou vysněnou práci a poznat své budoucí šéfy. Pro firmu je to zase příležitost získat ty pravé kolegy do svého týmu,” dodává Adam Hotový. A jakou formou to vlastně bude probíhat? Studenti budou moci navázat kontakt s firmami prostřednictvím networkingových aktivit, ty nejšikovnější může firma pozvat i na společnou večeři. Čeká je řada výzev, budou řešit reálné případové studie, při kterých si vyzkouší, v čem by jejich práce spočívala. Pro specifická témata se budou konat panelové diskuze, kde proberou s odborníky a s manažery firem aktuální témata. Přes 250 studentů bude vyškoleno specialisty na praktických trénincích, díky kterým se můžou naučit mnoho užitečných a v praxi použitelných věcí. V neposlední řadě na festivalu vystoupí plno zajímavých hostů. 

 

Co vlastně znamená skloubení kariéry a festivalu do jedné akce a jaký je cíl letošního ročníku? Karina Gabrielová, organizátorka Career DAYS, má jasno: “Nechceme žádné stánky, je to jen bariéra mezi studenty a firmami.  Dnes si mladí lidé vybírají zaměstnavatele hlavně podle firemní kultury, kterou přes stánky není možné poznat. I proto pokračujeme v konceptu “obýváčků”, který se zavedl minulý ročník. Chceme, aby se návštěvníci cítili dobře, prostě jako na festivalu. Budeme mít skvělou chill-out zónu, afterparty, občerstvení nebo pivo zdarma. Hlavní je si to užít, odnést si nezapomenutelné zážitky, nové kontakty a posunout se zase o krok dál.” 

 

Tento koncept má úspěch nejen u studentů, ale i u firem. Co na něj říká HR manažerka společnosti SEPHORA Lenka Lockenbauerová? “Sephora loves Career DAYS! Career DAYS jsou perfektní místo pro hledání TOP talentů! A to hlavně díky skvělé organizaci a komunikaci pořadatelů z AIESECu. Dokázali zde vykouzlit velice příjemnou atmosféru a super „akční“ program. Velkou předností této akce byli i talentovaní studenti, kteří zde bezpochyby našli svůj dream job. Stejně tak SEPHORA měla možnost na tomto místě objevit vhodné talenty do svého Trainee programu. Příští rok rozhodně nebudeme chybět!” Hana Mužíková, Recruitment koordinátor z Deloitte, má podobný názor a hodnotí Career DAYS 2016 se slovy: “Na letošních Career DAYS jsme velmi ocenili nový koncept obýváčků, které dodaly veletrhu uvolněnější atmosféru a zároveň umožnily přenést firemní kulturu přímo mezi studenty. Za úspěšný považujeme i náš workshop Auditorem na zkoušku, kde si studenti mohli vyzkoušet, co prožívají naši noví kolegové první dny na zakázkách.”

 

Návštěvníci festivalu se už teď můžou těšit na řadu zajímavých firem z rozmanitých oblastí. Čestnými partnery akce jsou Amazon a J&T.  Hlavními partnery jsou Amazon, Accenture, Komerční banka, Johnson & Johnson a Avon. Dále budou mít studenti příležitost pohovořit se společnostmi jako např. Nestlé, Procter & Gamble, Moneta, KPMG, Delloite, MOL, Heineken, ČEZ, Adidas a mnoha dalšími.

 

Za festivalem stojí největší studenty řízená organizace na světě AIESEC, která celou událost zaštiťuje. AIESEC pomáhá mladým lidem rozvíjet leadership, realizovat své nápady a poznat cizí země. Zprostředkovává profesní a dobrovolnické stáže pro studenty vysokých škol po celém světě.

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com