Enter code Log in
ikona košík

Zbudujeme silné vztahy s našimi zákazníky, vybízíme je, aby se k nám vraceli. Z finančního hlediska víme, že udržení si stávajících zákazníků je mnohem levnější než získání nových cestou, která vyžaduje marketing, prodej a náklady. Víme také, že jsou-li stávající zákazníci spokojeni, pomáhá nám to přilákat nové. Co lidé říkají o vaší společnosti on-line je dnes skoro důležitější než to, co říkáte ve svých marketingových materiálech. Proto se vyplatí mít loajální základnu zákazníků, kteří podporují vaše podnikání.

S ohledem na to přinášíme čtyři jednoduchá tajemství, která můžete použít k vytvoření pevnějších vztahů se svými zákazníky a zvýšit tak jejich loajalitu.

1. Zjistěte, co je pro vaše zákazníky důležité

Zeptejte se jich, čeho si cení. Jsou ochotni zaplatit více za vyšší kvalitu? Mají peníze, ale nemají čas nebo naopak? Zjistěte, co je pro vaše zákazníky opravdu důležité a na to klaďte důraz. Pokud je váš produkt nebo služba často dávána jako dárek, nabízejte dárkové balení nebo karty na naši službu zdarma.
Upravte a přizpůsobte svoji nabídku, tak aby splňovala specifické potřeby každého zákazníka. Například takzvaní "baby boom" často raději mluví s živými pracovníky služby pro zákazníky, zatímco "milénia" často dávají přednost e-mailu.

2. Udržujte si jejich důvěru

Důvěra je základem všech vztahů. Nejjednodušší způsob, jak si vybudovat důvěru s vašimi zákazníky je, že držíte své sliby a děláte věci, které jsou pro zákazníka snadno čitelné. Komunikujte jasně a stručně, pomáhá to zvládnout očekávání. Mějte podrobný přehled o veškeré komunikaci se zákazníkem, následně může být vaše konverzace přesně a osobně zacílena tak, jak je to jen možné.
Je důležité slyšet zpětnou vazbu. Investujte do nástrojů zákaznických průzkumů, aby se vaše firma mohla zlepšovat, jemně vylaďte strategii a vytvořte nové nabídky. Tím, že děláte smysluplná opatření založená na zpětné vazbě, ukážete vašim zákazníkům, že byly vyslyšeni a pochopeni.

3. Ať jsou pyšní na to, co děláte

Dělejte svou práci a dělejte ji dobře. Plňte očekávání, kdykoli je to možné. Nebyl-li váš závazek dodržen, jako například doba dodávky nebo kvalita služby, přiznejte chybu, omluvte se a nabídněte konkrétní řešení. Ať už je to sleva na další nákup, nebo vrácení původní transakce, je důležité, ukázat svým zákazníkům, že vám na nich opravdu záleží a vážíte si jejich důvěry.

4. Nabídka pobídky

Je to přirozené lidské chování, lidé mají prostě rádi výhody. Časté slevy, speciální výprodeje a bezplatné dary jsou třešničkou na dortu. Při vytváření nabídky buďte kreativní, měla by být nezapomenutelná. Mohlo by to být něco jako nabídka ochutnávky čajů při zkoušení oblečení v butiku nebo 15% sleva na zápas místního sportovního týmu. Cokoliv, co vytváří jedinečný zážitek, nebo podporuje smysl pro komunitu vám pomůže prohloubit vztahy se svými zákazníky.
Vytváření silného osobního vztahu je klíčem k věrnosti zákazníků. Začíná to pochopením potřeb zákazníka, pokračuje smysluplnou komunikací a udržováním důvěry. Každá příležitost ukázat svým zákazníkům, jak získat větší hodnotu z vás stojí za to, protože spokojení zákazníci se vracejí a přinášejí sebou nové.

Více informací o zákaznické orientaci se dozvíte v našem virtuálním kurzu Zákaznická orientace, který najdete zde.

zprávu přinesl server entrepreneur.com
zpracoval: Ing. Stanislav Wolf
zdroj: entrepreneur.com

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com